اینستاگرام

ادامه تنش ها بین دهلی نو و اسلام آباد


به گزارش سرویس بین الملل

تبليغ

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از اسلام آباد ، پس از اقدام هند در لغو امتیاز خودمختاری منطقه کشمیر با حذف بندهای 35و 370 قانون اساسی خود، تنش های سیاسی بین اسلام آباد و دهلی نو به اوج خود رسیده است.
پاکستان در اعتراض به این اقدام هند اعلام کرد روابط دیپلماتیک خود با دهلی نو را کاهش می دهد و همه روابط تجاری اش را با آن کشور را تعلیق خواهد کرد.

«شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان در این زمینه گفت: ما در برابر تصمیم اخیر دولت هند تدابیر سیاسی، اقتصادی و دیپلماتیک اتخاذ خواهیم کرد و برای گزینه نظامی تلاش نمی کنیم. دیپلماسی بهترین گزینه است.
پاکستان همچنین در اعتراض به اقدام هند، تردد قطار دوستی بین دو کشور معروف به سمجوتا اکسپرس را متوقف کرده است. همچنین نمایش تمامی فیلم های هندی در پاکستان ممنوع اعلام شد.
«شیخ رشید احمد» وزیر راه آهن پاکستان در این زمینه گفت: ما هرگز خواهان جنگ نیستیم اما در قبال جنایات جاری در کشمیر نمی توانیم سکوت کنیم. ما تردد قطار دوستی را متوقف ساخته ایم.
پاکستان همچنین قرار است روز 14 اوت سالروز استقلال خود را بعنوان روز همبستگی با مردم کشمیر اعلام کند.
«فردوس عاشق اعوان» وزیر تبلیغات پاکستان گفت: مقامات کشور ما در زمینه وضعیت مخدوش کشمیر در حال رایزنی با مقامات کشورهای مختلف هستند.
از سوی دیگر رسانه های پاکستانی می گویند که بیش از 500 نفر از رهبران و فعالان کشمیری توسط نیروهای امنیتی هند دستگیر شده اند.
با توجه به افزایش تنش بین پاکستان و هندوستان ، نگرانی های بین المللی نیز افزایش یافته و بسیاری از کشورهای منطقه تاکید دارند که مقامات دو کشور با خویشتنداری، مسائل فی مابین را از طریق مذاکرات حل و فصل کنند.

باصداها:
نفر اول: شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان
نفر دوم: شیخ رشید احمد، وزیر راه آهن پاکستان
نفر سوم: فردوس عاشق اعوان، وزیر تبلیغات پاکستانتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ