سازمان ملل اعدام شیعیان بحرین را محکوم کرد


این سازمان علیه رژیم بحرین بیانیه ای شدیدالحن صادر کرد و خواستار توقف اعدام شیعیان این کشور شد.

تبليغ

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پرس تیوی، سازمان ملل متحد در پیامی خطاب به مقامات دولت بحرین اعدام دو جوان بحرینی توسط ماموران امنیتی این رژیم را محکوم کرد. این سازمان علیه رژیم بحرین بیانیه ای شدیدالحن صادر کرد و خواستار توقف اعدام شیعیان این کشور شد.

بحرین چند روز پیش دو جوان شیعه این کشور را به جرم شرکت در تظاهرات ضد دولتی اعدام کرد. علی العرب و احمد الملالی با وجود محکومیت های بین المللی توسط رژیم آل خلیفه اعدام شد.

رابرت کولویل سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در بیانیه ای ضمن محکوم کردن این اقدام اخیر رژیم بحرین خواستار رسیدگی این سازمان علیه این نوع اقدامات ضد بشری شد.

وی در این پیام از دستگیری و اعدام شیعیان در کشور بحرین ابراز نگرانی کرد و گفت: متاسفانه رژیم بحرین با پشتیبانی کشورهای غربی و آمریکا به سرکوب شیعیان در این کشور همچنان ادامه می دهد. این مقام سازمان ملل از دولت بحرین خواست به سرکوب شیعیان ای کشور پایان دهند.

دولت بحرین نه تنها علارغم محکومیت های بین المللی این دوجوان شیعه را اعدام کرده بلکه برگزاری مراسم ترحیم توسط خانواده های آنها را نیز ممنوع اعلام کرده است.

در پی اعدام این دو جوان مردم بحرین تظاهرات گسترده ای در کشور برگزار کردند.

پایان پیام/42


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ