ناتوانی راننده در کنترل خودرو علت 98 درصد تصادفات


98 درصد سوانح ترافیکی در محور‌های کهگیلویه و بویراحمد بواسطه‌ی ناتوانایی رانندگان در کنترل خودرو به دلایل مختلف است.

تبليغ
به گزارش فانوس، رئیس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد با بیان این مطلب و اشاره به حدود ده سانحه رانندگی منجر به فوت و جرح در دو روز گذشته گفت: ۹۸درصد سوانح ترافیکی در محور های استان بواسطه ی عدم توانایی رانندگان در کنترل خودرو به دلایل مختلف است .

سرهنگ ویسی پور افزود : محور های این استان به ویژه در مناطق سردسیری محل تردد شمار زیادی از خودروها است که این مهم هوشیاری بیشتر رانندگان را در این محور ها می طلبد .

وی محور یاسوج اقلید را یکی از محور های پرخطر با داشتن نقاط حادثه خیز زیاد دانست و افزود : روز گذشته به دلیل بی توجهی تعدادی از رانندگان متاسفانه تصادفات منجر به فوت یا واژگونی از ارتفاعات در این محور به وقوع پیوست .

وی با بیان اینکه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال تصادفات هفت درصد افزایش داشته است اضافه کرد : بیش ازشش هزار کیلومتر محور فرعی و اصلی در این استان وجود دارد که تلاش برای ایمن سازی این محورها ادامه دارد .

رئیس پلیس راه استان از اجرای طرحی ترافیکی با هدف روانسازی ترافیک در سه راهی یاسوج بلهزار به کاکان خبر داد و افزود: با ایجاد میدانی موقت بر روی این تقاطع و نصب سرعت کاه شرایط برای تسهیل در تردد وسایط نقلیه به ویژه در روز های تعطیل فراهم می شود .

وی همچنین از در دست اجرا بودن طرح جدید گشت نامحسوس با تاکید فرمانده ی کل ناجا خبر داد و گفت: در این طرح راننگان متخلف شناسایی می شوند .

رئیس پلیس راه استان اضافه کرد: با مشارکت گروههای بهداشتی تست الکل و مواد مخدر از رانندگان گرفته می شود .

وی افزود: در حال حاضر علائم راهنمایی و رانندگی مورد نیاز در محور های اصلی استان نصب شده اما در برخی محور های فرعی به نصب این علائم نیاز است .


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ