کلاس های چند پایه روستایی کیفیت آموزش را کاهش داده است


خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: تشکیل کلاس های چند پایه در مدارس روستایی این شهرستان کیفیت آموزشی دانش آموزان را کاهش داده است.

تبليغ

به گزارش ایرنا، «احمد طهرانی» روز پنجشنبه در شورای آموزش و پرورش خمین، افزود: روستاهای خمین در سال های اخیر شاهد کاهش جمعیت به دلیل مهاجرت ساکنان بوده است و کاهش جمعیت دانش آموزی نیز باعث شده که کلاس های چند پایه در برخی مناطق تشکیل شود.

وی ادامه داد: طرح راه اندازی مدارس روستا مرکز از راهکار های حل این مشکل است و باید برای دوره های تحصیلی متوسطه اول و دوم اجرایی شود.
فرماندار خمین تامین سرویس رایگان رفت و آمد دانش آموزان روستایی و امکانات مناسب خوابگاهی را در مدارس روستا مرکز ضروری بیان کرد.
طهرانی گفت: مدارس روستا مرکز سبب صرفه جویی در هزینه های آموزشی، تدریس رشته های خاص و افزایش کیفیت آموزش می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش با یادآوری اهمیت نظارت بیشتر بر مدارس غیردولتی شهرستان اظهار داشت: برای هر متقاضی مدرسه غیردولتی فقط یک مجوز صادر می شود و کیفیت آموزش و تدریس در این مدارس با دقت ارزیابی خواهد شد.
فرماندار خمین تاکید کرد: طرح مهر قبل از آغاز سال تحصیلی جدید مراکز آموزشی این شهرستان تکمیل شود.
مدیر آموزش و پرورش خمین نیز در این نشست گفت: مدارس شبانه روزی دخترانه دهستان چهارچشمه وپسرانه شهر قورچی باشی این شهرستان ظرفیت تبدیل به واحدهای آموزشی روستا مرکز را دارند.
«عبدالرضا پیرحسین لو» افزود: اکنون کمتر از ۱۵ درصد از ظرفیت خوابگاهی این ۲ مدرسه شبانه روزی در شهرستان بهره بردای می شود.
وی ادامه داد: مراکز آموزشی شبانه روزی خمین از نظر کیفیت امکانات رفاهی و سرویس رفت و آمد دانش آموزان مطلوب است.
خمین در جنوب استان مرکزی با ۱۸ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در ۲۵۰ مرکز آموزشی است.
/ ‏۶۰۱۳/‏۹۹۳۰تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ