تلگرام

آغاز رای گیری پنجمین انتخابات نظام پرستاری/ آمار کاندیدا و شرایط رای دهندگان در انتخابات


انتخابات نظام پرستاری امروز 21 تیرماه 98 تا ساعت 16 در 147 شهرستان برگزار می‌شود.

تبليغ

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، انتخابات نظام پرستاری امروز ۲۱ تیرماه ۹۸ برگزار می‌شود و هیئت مرکزی نظارت و تعیین اعضای هیات نظارت بر انتخابات در ۱۴۷ شهرستان تشکیل و نظارت بر مراحل ثبت نام از داوطلبین (کاندیدای هیئت مدیره) در شهرستان ها به مدت ۱۰ روز کاری انجام شده است.

در این دوره از انتخابات سه هزار و ۳۷۱ نفر به عنوان کاندیدا شرکت کرده اند که از این تعداد هزار و ۸۱۶ نفر یعنی ۵۴ درصد بانوان و هزار و ۵۵۵ نفر یعنی حدود ۴۶ درصد را مردان تشکیل می دهند.

پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری روز جمعه ٢١ تیرماه همزمان در سراسر کشور از ساعت ۸ تا ١۶ برگزار می شود. تعداد واجدان شرایط در این انتخابات ۱۵۰ هزار نفر هستند و ۵۹۰ صندوق رای در تمامی استان های کشور برای برگزاری انتخابات نظام پرستاری در نظر گرفته شده است.

در پنجمین دوره از انتخابات نظام پرستاری هزار و ۲۶۹ نفر به عنوان اعضای اصلی و ۴۲۰ نفر به عنوان اعضای علی البدل انتخاب خواهند شد و پرستاران و بهیاران و گروه های پرستاری می توانند در این دوره از انتخابات مشارکت داشته باشند.

افرادی که قصد شرکت در این انتخابات را دارند، می‌توانند تنها با داشتن کارت هویت ملی و صنفی رای خود را به صندوق بریزند و نداشتن اعتبار کارت نظام پرستاری برای رای دادن مشکلی ایجاد نمی‌کند اما فقط داوطلبانی می‌توانند کاندیدای شرکت در این انتخابات شوند که عضو رسمی سازمان نظام پرستاری هستند و کارت آنها اعتبار دارد.

در مجموع سه هزار و ۵۳۹ نفر برای کاندیداتوری در این دوره از انتخابات شرکت کردند که تعدادی از آنها انصراف دادند و هشت نفر نیز در نهایت تایید صلاحیت نشدند.

انتهای پیام/

آغاز رای گیری انتخابات نظام پرستاریتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ