تلگرام

فراخوان محصولات جیپ به خاطر نقص در گیربکس


جیپ در حال فراخوان بیش از 100 هزار دستگاه چروکی مجهز به گیربکس 9 سرعته اتوماتیک ساخت ZF می‌باشد. به گزارش پدال و به نقل از کار اند درایور، مدل‌های سال 2014 این خودرو که به پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3.2 لیتری مجهز هستند باید در آینده به نمایندگی‌های مجاز این برند مراجعه نمایند. فیات-کرایسلر اعلام... The post فراخوان محصولات جیپ به خاطر نقص در گیربکس...

تبليغ

جیپ در حال فراخوان بیش از 100 هزار دستگاه چروکی مجهز به گیربکس 9 سرعته اتوماتیک ساخت ZF می‌باشد.


به گزارش پدال و به نقل از کار اند درایور، مدل‌های سال 2014 این خودرو که به پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3.2 لیتری مجهز هستند باید در آینده به نمایندگی‌های مجاز این برند مراجعه نمایند. فیات-کرایسلر اعلام کرده سوپاپ موجود در گیربکس این شاسی‌بلند می‌تواند معیوب شده و از درگیر نشدن کلاچ جلوگیری نماید که این امر باعث می‌شود گیربکس به‌صورت خودکار در حالت خلاص قرار گیرد.


بنا به گفته‌ی این برند، حداقل 3 درصد تمامی خودروهای تحت تأثیر این فراخوان قبلاً برای مشکل گیربکس به شرکت مراجعه کرده و از خدمات گارانتی استفاده کرده‌اند.


جیپ چروکی و سایر محصولات فیات-کرایسلر مشکلات گیربکس زیادی داشته‌اند و از سال 2013 تاکنون حداقل 11 به‌روزرسانی نرم‌افزاری انجام شده است. از جمله‌ی این مشکلات می‌توان به معکوس با تأخیر، گیر کردن دنده‌ها، پاسخ کند پدال گاز، رفتار نامناسب گیربکس و… اشاره کرد. البته مشکلات مربوط به گیربکس 9 سرعته اتوماتیک ZF مخصوص محصولات فیات-کرایسلر نیستند.


گفته می‌شود جیپ رنگید، رم پرومستر سیتی، لندروور دیسکاوری اسپورت، فیات 500X، رنجروور اووک، هوندا پایلوت و آکورا TLX از همین گیربکس استفاده کرده و مشکلات خاص خود را داشته‌اند.


از میان تمامی مدل‌های چروکی 2014 تحت تأثیر این فراخوان حدود 83 هزار دستگاه در آمریکا حضور دارند درحالی‌که 17530 دستگاه دیگر نیز در بازارهایی همچون کانادا، مکزیک و اروپا فروخته شده‌اند.

فیات-کرایسلر هیچ گزارشی از تصادفات یا جراحت‌های مرتبط با این مشکل را دریافت نکرده و هنوز روی حل مشکل آن کار می‌کند. تا زمانی که راه‌حل مشکل پیدا نشود مالکان به نمایندگی‌ها مراجعه نخواهند کرد.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ