استقلال مار گزیده؛ پاتوسی ترفندی شبیه تیام زد؟


  شفقنا ورزشی- هافبک آفریقایی استقلال در آستانه جدایی از  این تیم است. در گزارشی به اصلی ترین دلایل جدایی این بازیکن می پردازیم. به گزارش شفقنا ورزشی، استقلال در نیم فصل دوم فصل قبل رقابت های لیگ برتر بعد از کش و قوس های یاد توانست کارت بازی پاتوسی را صادر کند. این بازیکن آفریقایی عملکرد خیره کننده در […]

تبليغ

شفقنا ورزشی- هافبک آفریقایی استقلال در آستانه جدایی از این تیم است. در گزارشی به اصلی ترین دلایل جدایی این بازیکن می پردازیم.

به گزارش شفقنا ورزشی، استقلال در نیم فصل دوم فصل قبل رقابت های لیگ برتر بعد از کش و قوس های یاد توانست کارت بازی پاتوسی را صادر کند.

این بازیکن آفریقایی عملکرد خیره کننده در آبی پوشان داشت و خیلی زود به ستاره ای تاثیر گذار در ترکیب اصلی این تیم تبدیل شد.

تنها چند بازی از حضور پاتوسی در ترکیب استقلال نگذشت که هواداران این تیم نگران تکرار شدن داستان تیام برای این بازیکن شدند اما مدیران تیم آبی پوش بارها تاکید کردند که قرارداد این بازیکن یک و نیم ساله است و نگرانی برای فصل بعد این بازیکن وجود ندارد.

اما حق با هواداران بود و با تجربه های که آنها داشتند چنین روزهای را به خوبی پیش بینی کرده بودند.هواداران به خوبی می داند که مدیران برای آرام کردن شرایط حاضر هستند دست به هر کاری بزنند غافل از اینکه روزی دستشان رو می شود.

به نظر می رسد که جدایی پاتوسی از استقلال قطعی است و آبی پوشان از یک سوراخ دوباره گزیده شدند.

پیدا کردن جایگزینی برای پاتوسی آنها هم در شرایطی که تنها سه هفته تا آغاز فصل جدید لیگ برتر باقی مانده است بسیار سخت است و باید دید که آیا بازهم این تیم هافبک خارجی جذب خواهد کرد یا دلخوش به درخشش بازیکنان وطنی خواهد بود.

اما چرا پاتوسی از استقلال جدا شد؟

اصلی ترین و نخستین دلیل این جدایی بحث مالی است. تیم های حاشیه حوزه خلیج فارس بدون شک رقم بالاتری نسبت به استقلال را به پاتوسی خواهند داد. او بازیکن حرفه ای است و دلیلی ندارد که در چنین شرایطی در استقلال بماند و به نظر می رسد که او هم راه تیام را خواهد رفت. او در تیم های اماراتی و یا عربستانی بدون مشکل و نیاز داشتن به شکایت به فیفا پول خود را دریافت می کند و طبیعی است که انتخاب چنین تیم های از هر نظر برای او بهتر است.

دلیل دوم شفر است. اگر این مربی آلمانی در استقلال می ماند به احتمال خیلی زیاد پاتوسی هم قراردادش را تمدید می کرد و در آبی پوشان باقی می ماند.

پاتوسی توسط شفر و با شناخت کافی که از او داشت به استقلال آمد و رابطه بسیار خوبی هم با این مربی داشت. بعید نیست که هافبک آفریقایی آبی پوشان از نحو کنار گذاشتن سرمربی مورد علاقه اش ناراحت نباشد و به همین خاطر از آبی پوشان انتقام بگیرد به ویژه اینکه خود شفر هم اعتراف کرد که از مدیران بنی یاس خواسته که خیلی سریع زمینه جذب پاتوسی را فراهم سازند.

و اما دلیل سوم که از نگاه هواداران اصلی ترین دلیل این جدایی است ضعف مدیریتی در باشگاه استقلال است. چرا آنها باید با چنین بازیکنی تنها برای سه ماه قرارداد امضا کنند. آیا نباید بندی در قرارداد این بازیکن وجود داشته باشد که اجازه جدایی را به راحتی به او ندهد؟

مدیر برنامه های پاتوسی مدیران باشگاه استقلال را به دروغگویی متهم کرده است و تاکید کرده طلب این بازیکن را پرداخت نکرده اند این درحالی است که خود فتحی اعلام کرده که طلب پاتوسی آماده است و او در تیم می ماند.

سوال مهمی که وجود دارد این است که اگر باشگاه استقلال توان پرداخت طلب بازیکنان خارجی را ندارد پس چرا آنها را جذب می کند. استقلال در همین فصل قبل تنها ۷ بازیکن خارجی جذب کرد. باشگاهی که دولتی است این همه پول را آن هم در شرایط کنونی کشور از کجا می آورد؟ تیمی که حتی در فصل قبل از تکرار قهرمانی خود در جام حذفی ناتوان بود و در لیگ قهرمانان آسیا هم از صعود به دور بعد بازماند و در لیگ برتر هم تنها سهمیه کسب کرد این همه هزینه چگونه می تواند بکند؟

بحث مدیریتی در فراری دادن پاتوسی بسیار مهم است. باشگاه استقلال با شفر که سالهای پایانی دوران مربیگری خود را پشت سر می گذارد قرارداد یک و نیم ساله امضا می کند اما با بازیکنی ۲۵ ساله ای که می توانست سود زیادی نصیب آبی پوشان کند تنها یک نیم فصل قراداد امضا می کند.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ