تلگرام

بیانیه راهپیمایی میراث کهن حجاب


شفقنا- تجمع بزرگ میراث کهن حجاب به مناسبت هفته عفاف و حجاب امروز در قم و بیش از 400 شهر ایران برگزار شد، متن بیانیه بدین شرح است. بسمه تعالی در طول تاریخ حجاب برای هر دوره و هر ملت با هر فرهنگ و سنتی، موجودی زنده و پویا بوده است اگر چه در این مسیر گاه دستخوش برخی از […]

تبليغ

شفقنا- تجمع بزرگ میراث کهن حجاب به مناسبت هفته عفاف و حجاب امروز در قم و بیش از ۴۰۰ شهر ایران برگزار شد، متن بیانیه بدین شرح است.

بسمه تعالی

در طول تاریخ حجاب برای هر دوره و هر ملت با هر فرهنگ و سنتی، موجودی زنده و پویا بوده است اگر چه در این مسیر گاه دستخوش برخی از تحولات شده اما از ظهور اسلام تا کنون به برکت وجود عفیفه مقدسه، زهرای مطهره، حجاب فاطمی، کامل ترین حجاب ها شد تا از فاطمه(س) به گوش زنان عالم رسانیده شود« ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است.»

افتخار زن ایرانی این است که حجاب برای میراث کهن ملی است.وجه امتیازی که غرب هم اکنون نیز از آن بی بهره است و حال بعد از گذشت چند صد سال از گم شدن و نادیده انگاشتن این موهبیت الهی با از بین رفتن بنیان خانواده و ناهنجاری های شدید رفتاری و اجتماعی به عفاف و حجاب یک گرایشی جهانی پیدا کرده است. گرایشی که نشان از ظرفیت جهانی شدن حجاب فاطمی دارد و ما به اندازه شأن و بزرگی اش به آن نپرداخته ایم.

امروزه ۲۷۰ شبکه فارسی زبان ماهواره ای و شبکه های فضای مجازی علیه حجاب و عفاف ملت ما با برنامه ریزی ضد فرهنگی توسط دست نشانده های واداده ی معلوم الحال خارج نشین تهاجم کرده اند تا با براندازی این قدرت نرم معنوی بزرگ ترین ضربه تاریخی را به فرهنگ و هویت ملت ایران وارد سازند و در این بین برخی از افراد با موضع گیری های نادرست و مصلحت طلبانه فردی آب در آسیاب دشمن می ریزند.

ما مردم قم ضمن گرامیداشت هفته عفاف و حجاب بر لزوم توجه هر چه بیشتر مسئولین به ویژه مسئولین فرهنگی و متولیان حجاب بر وضعیت حجاب و عفاف تاکید کرده و موجدانه خواستار حمایت از ضابطان قوانین عفاف و حجاب در جامعه و برخورد با هنجارشکنان در این عرصه است.

همچنین راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و دستیابی به اینترنت پاک نظارت جدی بر فرایند تدوین فیلم نامه، تولید و پخش آن ،مقابله با شبکه های حیا زدا، اجرایی نمودن قانون جامع و مترقی عفاف و حجاب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از مهمترین خواسته های این تشکل بزرگ جامعه زنان ایرانی است که محقق شدن آن اهتمام و اراده مسئولین را می طلبد.

قراردادن سیر عفاف و حجاب در کتب درسی، توجه به اردوهای راهیان نور، تقویت فرهنگی اردوهای نوجوانان و جوانان، نظارت جدی بر مباحث مهد کودک ها و پیشگیری از آسیب های موجود از اقدامات فرهنگی است که می تواند در راستای تعمیق عفاف و حجاب از دوران کودکی تا جوانی تاثیرگذار باشد.

در پایان مصرانه از ۲۶ دستگاه متولی عفاف و حجاب می خواهیم جهت شناساندن عمق و محتوای حجاب و عفاف برنامه ریزی و از نفوذ مصادیق فرهنگ مبتذل غرب با هر نام و عنوانی جلوگیری نمایند تا جوانان پاک انقلابی ما بتوانند در کمال ارامش روحی جسمی اجتماع را به محیط مناسبی برای کار و تلاش تبدیل و سلامت روانی و اخلاقی جامعه را تضمین نمایند.

و از زنان آزاد اندیش، دختران فرهیخته و دانشگاهیان ایران عزیز در خواست می کنیم برای خنثی نمودن توطئه های فرهنگی دشمن با رعایت پوشش شایسته دختر مسلمان ایرانی بار دیگر هویت ملی و دینی خود را به جهان تشنه معنویت هدیه کنیم.

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ