تلگرام

سیاست‌های خصمانه آمریکا مانع فعالیت مؤسسات حامی معلولان شده است


قزوین - ایرنا - کانون معلولان توانا با توجه به تحریم دارو و تجهیزات توانبخشی معلولان در بیانیه‌ای خطاب به رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که این موضوع را از طریق مجامع بین المللی پیگیری می‌ کند.

تبليغ

در متن این بیانیه که روز پنجشنبه توسط سید محمد موسوی رئیس هیات مدیره کانون معلولان توانا امضا و منتشر شده، آمده است: تاریخ نشان می‌دهد که سیاست‌های مبتنی بر قدرت طلبی در میان حاکمان از عوامل اصلی عقب ماندگی جوامع در حال توسعه است که تبعات انسانی و اجتماعی ناشی از آن کمتر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ملل عالم معمولاً هزینه‌های جنگ را با دلار، تولید از دست رفته یا تعداد سربازانی که کشته یا زخمی شده‌اند می‌سنجند و کمتر پیش می‌آید که هزینه‌های جنگ بر اساس میزان رنج تک تک انسان‌ها اندازه گیری شود. اگر اینگونه باشد باید بگوئیم بازنده واقعی جنگ‌ها، شهروندان معمولی کشورها هستند که از کانون قدرت به دور مانده و اساساً بار سنگین تحریم‌های اقتصادی که امروزه ابزاری قوی و جایگزینی مؤثر برای جنگ‌های نظامی است، بر دوش آنان سنگینی می‌کند.

تحریم‌های اقتصادی کشور امریکا علیه ایران در اولین قدم شعارهای حقوق بشری دولتمردان آمریکا را نقض می‌کند. زیرا شما از یکسو تحریم‌های خود علیه کشور ایران را به ویژه در حوزه اقتصادی تشدید می‌کنید و سپس هنگام بروز حوادث طبیعی نظیر سیل اخیر در ایران به اعلام آمادگی در خصوص ارسال کمک‌های مورد نیاز می‌پردازید.

این رفتار دوگانه در اعماق خود خبر از آن می‌دهد که دولتمردان این کشور و در رأس آن رئیس جمهوری آمریکا تحریم‌های مذکور را اقدامی نادرست می‌دانند و به رغم اصرار بر آن، خود هم قلباً به درستی این اقدام باور ندارند.

در ادامه این بیانیه در خصوص آثار مخرب و جبران ناپذیر تحریم ها بر زندگی شهروندان عادی، تاثیر پذیری بسیار زیاد زنان، کودکان، سالمندان، بیماران صعب العلاج، افراد دارای معلولیت از تحریم‌ها، فقدان دسترسی سالمندان و معلولان به حیاتی‌ترین لوازم بهداشتی و توانبخشی خود، به چالش کشیده شدن زندگی افراد آسیب‌پذیر، تعطیلی کارخانه و بیکاری جمع کثیری از معلولان، افزایش قیمت محصولات با کیفیت توأم با کاهش توان خرید مردم، بازماندن مؤسسات بین‌المللی حامی معلولان از کمک به یکدیگر و… صحبت به میان آمده است.

این بیانیه در پایان می افزاید: اگر جنابعالی پس از مطالعه این مکتوب که به دور از گرایشات سیاسی و در سایه احترام متقابل تنظیم و تقدیم شد، بخواهید جامعه بزرگ معلولان ایرانی را مورد بی‌توجهی قرار داده و خواسته‌های به حق آنان را قربانی سیاستهای خویش نمائید، ما به ناچار از طریق مجامع بین المللی نسبت به طرح شکایت رسمی از عملکرد دولت متبوع جنابعالی اقدام و با تمام توان از طریق اندیشمندان، مدافعان حقوق بشر و بشردوستان عالم دادخواهی خواهیم نمود.

محمد موسوی یک فعال اقتصادی با رویکرد اجتماعی در کشور جمهوری اسلامی ایران است که از سال ۲۰۰۱ مالک و مدیر شرکت گروه بهداشتی فیروز بزرگترین کارخانه تولید محصولات بهداشتی کودکان در ایران بوده و برای هزار فرد دارای معلولیت شغل پایدار ایجاد کرده است.

همچنین وی بنیانگذار موفق ترین مؤسسه غیر دولتی معلولان در ایران با عنوان کانون معلولان توانا در سال ۲۰۱۸ است که از سال ۱۹۹۵ فعالیت خود را با هدف بهبود کیفیت زندگی معلولان و دفاع از حقوق آنان آغاز نموده است.

۶۱۰۱تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ