تلگرام

دختران با مطالعه از زندگی حضرت معصومه (س) الگوسازی کنند


چام زاده خاطرنشان کرد: دختران امروز با مطالعه از زندگی حضرت معصومه (سلام الله علیها) می‌توانند درس‌های اخلاقی بیاموزنند و در زندگی شخصی خود الگو سازی کنند.

تبليغ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، به همت کانون فرهنگی و هنری شهید علمدار مسجد امام حسین (علیه السلام) یاسوج، کانون ویژه خواهران جشن «دختران آفتاب» برگزار شد .

«حجت الاسلام سید علی چام زاده» در این همایش ضمن عرض تبریک دهه کرامت در زمینه میلاد حضرت معصومه (سلام الله علیها) و روز دختر، اظهار داشت: امروز سخن از ولادت بانویی است که با قدم های پرحیات خود، به سرزمین کویری قم زندگی وهدایت بخشید و در نزد ایرانیان، سنت حمایت از ولایت را جاری ساخت

این مبلغ حوزه علمیه با اشاره به اینکه حضرت معصومه (سلام الله علیها) بانویی است که ایرانیان سر سفره باکرامتش نشسته و وجود خود را از یمن وجود او و برادرش می‌دانند، گفت: برای نخستین بار حضرت امام رضا (علیه السلام) ایشان را با لقب معصومه، یعنی عصمت و پرهیز از هر گونه گناه شناختند.

وی یادآور شد: حضرت معصومه (سلام الله علیها) دارای اخلاق پسندیده ای بود که از زمان خود گرفته تا عصر حاضر، بهترین الگو برای جامعه به ویژه دختران است.

چام زاده خاطرنشان کرد: دختران امروز با مطالعه از زندگی حضرت معصومه (سلام الله علیها) می‌توانند درس‌های اخلاقی بیاموزنند و در زندگی شخصی خود الگوسازی کنند.

«مهناز تیرزه» هم در این همایش ضمن تبریک دهه کرامت و برشمردن فضایل حضرت معصومه (سلام الله علیها) و کرامات امام رضا (علیه السلام)، در زمینه فعالیت ها و اهداف کانون های فرهنگی و هنری به ویژه تشکیلات زنان در مسجد نکاتی را بیان کرد.

کارشناس امور خواهران ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد شبکه‌سازی و تقویت کار تشکیلاتی در بستر «مسجد طراز اسلامی» و تلاش در جهت قرار گرفتن مسجد به عنوان پایگاه فعالیت‌های حوزه زن و خانواده را از مهم ترین اهداف فعالیت های ستاد کانون های فرهنگی و هنری دانست.

شایان ذکر است به مناسبت روز دختر و میلاد پربرکت حضرت معصومه (سلام الله علیها) مداح اهل بیت (علیهم السلام) به مولودی خوانی در وصف این بانوی بزرگ پرداخت و در ادامه، از خواهران عضو کانون که نام «معصومه» داشتند و همچنین دختران فعال حوزه مسجد با اهداء جوایزی تجلیل و تقدیر شد .

پایان پیام/82


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ