تلگرام

ولایت‌مداری؛ شاه‌بیت سبک زندگی عبدالعظیم حسنی(ع)


حجت‌الاسلام حلوائیان با بیان اینکه از ویژگی‌های بسیار مهم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ولایت‌مداری ایشان بود، گفت: جان ایشان مملو از آیات و روایات ائمه معصومین(ع) بود، همه آثار و کلام او گواه بر این امر است.

تبليغ

به گزارش خبرنگار گروه مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «حسین حلوائیان» شب گذشته (سه شنبه، ۲۷ خرداد) به مناسبت مراسمی که برای شب وفات حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در شبستان امام خمینی(ره) این آستان مقدس برگزار شد به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار کرد: از ویژگی های بسیار مهم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ولایتمداری ایشان بود که امروز می تواند الگوی خوبی برای عاشقان و محبان اهل بیت(ع) باشند.

این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه تنها راه رسیدن به سعادت ولایتمداری است، تصریح کرد: حضرت(ع) نسبت به امر ولایت بسیار مقید بودند و در این زمینه الگوی بسیار خوبی برای مردم شدند.

وی با بیان اینکه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به چهار واسطه از نوادگان امام حسن مجتبی(ع) هستند. ابراز کرد: ارزش هر انسانی به ظرفیت وجودی او است، امام صادق(ع) فرمودند: آنان که خود را با تقوا پاک کنند از ما اهل بیت(ع) محسوب می‌شوند، حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) یک فرد متقی و فرزند تفکر ناب شیعه بودند.

حجت الاسلام حلوائیان با بیان اینکه ظرف وجودی حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از غیر خدا و اولیای الهی خالی بود، ابراز کرد: ارزش وجودی حضرت به این بود که از تکبر، منیت و خودخواهی خالی بودبود.

وی با بیان اینکه حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) از محضر ملکوتی چهار امام معصوم(ع) استفاده کرده بودند، تاکید کرد: جان ایشان مملو از آیات و روایات ائمه معصومین(ع) بود، همه آثار و کلام او گواه بر این امر است.

این استاد حوزه علمیه با استناد به روایت مشهور امام هادی(ع) درباره ثواب زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، گفت: ثواب زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) هم‌وزن ثواب زیارت امام حسین(ع) است، این روایت جایگاه حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) را نشان می دهد.

وی با انتقاد از تقلید برخی خانواده ها از غرب، بیان کرد: آنان که خود را تابلوی تبلیغات غرب قرار می دهند از نور اهل بیت(ع) دور می شوند.

حجت الاسلام حلوائیان با بیان اینکه امروز الگوگیری از حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برای جوانان بسیار ضرورت دارد، اضافه کرد: امروز دشمنان با شبهه افکنی در فضای مجازی سعی دارند اعتقادات جوانان نسبت قرآن و ائمه معصومین(ع) را نابود کنند. اگر نسل امروز از حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) الگوگیری کند که دین خود را به ائمه(ع) ارائه کرده بودند و مسیر سعادت زندگی خود را تنها از آنان طلب کرده و شبهات خود را در محضر علما برطرف می کردند.

استاد حوزه علمیه در پایان خاطرنشان کرد: مهمترین مشکل امروز جوانان جامعه گرفتاری به شبهات اعتقادی است که باید آنها را با شناخت توحید و مبانی اعتقادی برطرف کرد.

پایان پیام/487


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ