تلگرام

زنان سرپرست خانواده نیازمند حمایت بیشر هستند


شهرکرد- ایرنا- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به نقش حمایتی از خانواده ها ، گفت: زنان سرپرست خانوار نیازمند حمایت بیشتر هستند.

تبليغ

به گزارش ایرنا، مرضیه جلیل‌پور روز چهارشنبه در نشست تخصصی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار افزود: طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل از مهمترین برنامه‌های سال جاری است که همراهی و همکاری دستگاه‌های مربوطه را می‌طلبد.

وی ادامه داد: توانمندسازی فرایندی است که طی آن زنان از توانمندی خود آگاه می‌شوند و جرات دستیابی به هدف را در خود تقویت می‌کنند و از توانایی لازم برای عملی ساختن خواسته‌های خود برخوردار می‌شوند.

جلیل‌پور تصریح کرد: باید برای توانمندسازی زنان استان کوشش کرد تا فقر را از درون این خانواده‌ها ریشه‌کن کنیم زیرا فقر اقتصادی تاثیر مستقیم و غیرمستقیمی در وضعیت فرهنگی، اجتماعی و همچنین ساختار خانواده دارد و بسیاری از این خانواده‌ها از یک چتر حمایتی و تامین مالی و اجتماعی رنج می‌برند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه برای اجرای بهینه طرح توانمندسازی به برنامه‌ریزی، اقدامات اجرایی و سرمایه‌گذاری لازم است، افزود: خود اشتغالی زنان سرپرست خانوار، بهبود کیفیت معیشت و افزایش رفاه حال این قشر، استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی برای ایجاد شغلی پایدار و اتصال آنها به صاحبان مشاغل خانگی، بازار هدف و بنگاه‌های پیشرو از مهمترین اهداف این طرح به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، نیمی از جمعیت ۹۴۷ هزار نفری چهارمحال و بختیاری را زنان تشکیل می دهند.

هنوز آمار رسمی به عنوان تعداد زنان سرپرست خانوار اعلام نشده است.

۷۳۶۳/۲۰۹۷تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ