تلگرام

مدیرکل بنادر هرمزگان: 44 دریانورد نفتکش‌‌های سانحه دیده توسط ایران نجات یافتند


مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام جزییاتی از حادثه آتش سوزی دو فروند نفتکش خارجی عبوری در دریای عمان گفت: 44 نفر دریانورد خارجی با هماهنگی MRCC بندر شهید رجایی نجات یافتند.

تبليغ

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، الله مراد عفیفی پور یادآور شد: امروز پنجشنبه یک فروند کشتی تانکر به نام FRONT ALTAIR با پرچم جزایر مارشال از مبدا الرویس قطر به سمت تایوان بود که در ساعت 8:05 صبح، این نفتکش در فاصله 25 مایلی بندر جاسک واقع در مسیر بین المللی تردد کشتی ها با طول 251 متر و محموله اتانول از ناحیه میانی بدنه شناور دچار حریق شد.

وی با بیان این‌که بلافاصله فرمانده کشتی پس از سانحه آتش سوزی، به خدمه اعلام ترک کشتی می ده، تصریح کرد: با اقدام سریع مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی( Mrcc) هرمزگان مستقر در بندر شهید رجایی، تعداد 23 نفر پرسنل تانکر سانحه دیده توسط شناور عبوری به نام هیوندای دوبی نجات داده شد. این دریانوردان تحویل شناور ناجی اعزامی از بندر جاسک شد که به این بندر انتقال یافتند.

وی با بیان این‌که هماهنگی با مدیریت خشکی کشتی در امارات انجام و نماینده کشتیرانی ایرانی و سالور(تیم امدادی) عمانی توسط آنها هماهنگ شد، افزود: حدود دو ساعت بعد و در ساعت 9:50شناور تانکر KOKUKA COURAGEOS نیز با پرچم پاناما در فاصله 30 مایلی بندر جاسک در مسیر بین المللی تردد کشتی ها دچار حریق شد.این شناور از بندر الجبیل عربستان با محموله متانول در حال حرکت به سمت سنگاپور بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان این‌که با هماهنگی Mrcc هرمزگان توسط یدک کش عبوری خارجی به نام COSTAL ACE به تعداد 21 نفر نجات یافتند،

عفیفی‌پور تاکید کرد: بالگرد با همراهی کارشناسان Mrcc هرمزگان و Isps(مرکز امنیت دریانوردی)مستقر در بندر شهید رجایی برای ارزیابی بیشتر به موقعیت اعزام شدند.

انتهای پیام/تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ