تلگرام

کارنامه خدمت نمایندگان مجلس مورد بررسی قرار بگیرد


سجادی با اشاره به اینکه نظارت بر کنترل ارز و قیمت ها از جمله وظایف مغفول مانده مجلس است، گفت: باید محلی برای بررسی کارنامه خدمت نمایندگان وجود داشته باشد تا مردم بتوانند نمایندگان غیر موثر را تشخیص دهند.

تبليغ

«سید کمال الدین سجادی» در گفتگو با خبرنگار احزاب خبرگزاری شبستان در مورد ویژگی های یک نماینده کار آمد گفت: مجلس بعدی باید مجلسی باشد که واقعا در تراز جمهوری اسلامی باشد و ایراداتی که در مورد انتخابات مجلس های گذشته و نوع افرادی که به این مجالس راه یافتند اصلاح شود تا به فرموده امام خمینی (ره) مجلس واقعا عصاره فضایل ملت باشد.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) در مورد انتخاب نمایندگان مجلس اظهار کرد: باید ببینیم آیا تمام نمایندگان این ویژگی های مورد تاکید امام ره را دارند یا خیر ۹؟ ممکن است برخی از این ویژگی ها برخودار نباشند.

این فعال سیاسی اصولگرا در مورد هدف از نمایندگی کاندیدا افزود: باید دید هدف از نمایندگی کاندیدای مجلس شورای اسلامی چیست؟ آیا هدف از نمایندگی خدمت به مردم و نمایندگی از طرف مردم است؟ آیا نمایندگی از طرف مردم در جهت رفع نیازهای مردمی است یا فقط خرج های کلانی برای پیروزی انتخاباتی صرف می شود و بعد در راستای اهداف فردی حرکت می کند.

سجادی گفت: نمایندگان مجلس باید افرادی باشند که واقعا برای خدمت به مردم و کشور حرکت می کنند. مجلس باید از نمایندگانی تشکیل شود که نظارت بر امور را از طرف مردم پیگیری کنند و نماینده مردم در دنبال کردن مطالبات و خواسته های مردمی باشند و نظارت بر اجرای تکالیف نهادها و ارگانهای کشور داشته باشند.

این فعال اصولگر نظارت بر کنترل ارز و قیمت کالاها را از جمله وظایف مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: این وظایف مغفول مانده است. نمایندگان باید پاکدست و با قصد خدمت به مردم وارد مجلس شوند و وابسته به اسپانسرها و گروههای خاص نباشند و انتظارات مردم و رهبری را برآورده کنند و امر مهم نظارت در مجلس را پیگیری کنند.

سجادی ادامه داد: باید شرایطی برای انتخاب نمایندگان توسط مردم فراهم شود تا نمایندگان واقعی مردم به مجلس راه پیدا کنند و تنها به زور پول و تبلیغات وارد مجلس نشوند.

وی در مورد حضور نمایندگان ادوار گذشته در مجلس اظهار کرد: نمایندگانی که سابقه خدمت خوبی داشته اند و اثرگذار بودند می توانند دوباره وارد مجلس شوند اما باید محلی برای بررسی کارنامه خدمت نمایندگان وجود داشته باشد تا مردم بتوانند نمایندگان غیر موثر را تشخیص دهند.

این فعال اصولگرا در مورد اولویتهای مجلس جدید تصریح کرد: مجلس جدید با به انسجام آحاد مردم کمک کند و به فرمایشات رهبری و امام (ره) توجه کنند و این سخنان را نصب العین خود قرار دهند.

سجادی گفت: مشکل اصلی جامعه امروز جنگ اقتصادی است به همین جهت باید به نظریه رهبر انقلاب در مورد اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی اقدام شود.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری اظهار کرد: بسیاری از کشورها حتی کشورهای اروپایی در مورد اقتصاد مقاومتی اقدام کردند و لازم است دولتمردان و سیاستمداران به جای سخنرانی در مدح و منزلت اقتصاد مقاومتی عملا اقدام کنند و این نظریه را عملیاتی کنند.

وی گفت: بیکاری جوانان تحصیل کرده ، استفاده از ظرفیت های عظیم مادی و نیروی انسانی متخصص مطالبات مردمی از اولویت های مجلس جدید است و در نهایت مجلس باید انسجام گروهای مختلف مردمی و امنیت کشور را در تمام مراحل مد نظر قرار دهد.

وی در مورد برنامه خود برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: در حال مطالعه این موضوع هستم و هنوز تصمیم قطعی نگرفتم./

پایان پیام/34


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ