تلگرام

حریق 300 هکتار از عرصه های طبیعی ساوه و زرندیه در تعطیلات اخیر


مدیر عامل سازمان مردم نهاد دوستداران طبیعت ساوه و زرندیه گفت: در تعطیلات 4 روزه اخیر حدود 300 هکتار از عرصه‌های طبیعی ساوه و زرندیه در آتش سوخت.

تبليغ

به گزارش ایسنا، مهدی فرقانی پور در مراسم هفته محیط زیست که با شعار کاهش آلاینده‌ها و پسماند؛ آسمان آبی، زمین سبز به همت سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساوه در محل کانون پرورش فکری کودکان برگزار شد، گفت: عامل انسانی منشاء و علت حدود ۹۰ درصد از بروز آتش سوزی‌های یاد شده در عرصه‌های طبیعی بوده است.

وی بیان کرد: تردد مردم در جنگل‌ها و مراتع همواره احتمال آتش سوزی را به دنبال دارد و از این رو از تمامی دوستداران طبیعت خواسته می‌شود تا با فرهنگ سازی در حفظ و حراست از منابع طبیعی نقش پر رنگ و اثرگذار داشته باشند.

فرقانی پور با تاکید بر رعایت توصیه‌های ایمنی در کوهستان در فصل گرم سال گفت: از گروه‌های طبیعت گردی و سایر اقشار جامعه درخواست می‌شود حتی الامکان از روشن کردن آتش در طبیعت خودداری کنند.

وی اظهار کرد: آموزش و اطلاع رسانی به مردم محلی و گردشگران با همکاری دهیاری‌ها، رسانه‌ها، سمن‌ها، دانش آموزان و همیاران طبیعت بسیار ضروری است.

فرقانی پور یادآور شد: از سویی دیگر هم اکنون شاهد ریختن و رها کردن زباله در طبیعت که منجر به از بین رفتن تدریجی محیط زیست و زندگی گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی می‌شود، هستیم.

به گفته وی، زباله همچون زخمی عمیق، بی صدا و آرام تن زمین را فرسوده می‌کند از این رو می‌طلبد تمام آحاد مردم به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

وی افزود: در سالهای اخیر بویژه با توسعه شبکه‌های اجتماعی، تلاش‌های بسیاری در جهت ترویج فرهنگ حفظ و حراست از طبیعت انجام شده، اما واقعیت آن است که تا زمانی که هر کدام از ما از عمق اندیشه مان به ارزش و اهمیت این میراث گران بها پی نبریم، این تلاش‌ها ره به جایی نخواهد برد.

فرقانی پور خواستار انتقال پیام‌های هفته محیط زیست به آحاد مردم به شکل هنرمندانه شد و گفت: می‌توان با برگزاری تئاتر و زبان هنر و بهره گیری از هنرمندان و دانشگاهیان در راستای فرهنگ سازی ترویج حفاظت محیط زیست گام‌های مهمی برداشت.

در ادامه این برنامه کارشناسان اداره حفاظت از محیط زیست و شهرداری به تبیین و تشریح شعار هفته محیط زیست در این همایش پرداختند.

انتهای پیامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ