حسینی: آموزش‌ و پرورش یک لشکر اقتصادی خفته است


حسینی: آموزش‌ و پرورش یک لشکر اقتصادی خفته است

حسینی با بیان اینکه آموزش‌ و پرورش یک لشکر اقتصادی خفته است، گفت: در حوزه تعلیم و تربیت به‌ویژه در جایی که فعالیت اقتصادی وجود دارد، سازمان باید شیشه‌ای باشد.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم محمد رضا حافظی رئیس جامعه خیرین کشور، اظهار کرد: بسیار خوشحالم که در روزهای اول حضورم در وزارت آموزش‌ و پرورش، توفیق داشتم در جمع اعضای هیأت‌ مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان باشم تا مسائل و اقدامات انجام‌ شده صندوق را بررسی کنیم.

وی افزود: آموزش‌ و پرورش یک لشکر اقتصادی خفته است که ظرفیت اقتصادی بالقوه‌ای دارد و باید به فعل برسد.

حسینی خاطرنشان کرد: حد هیچ جامعه‌ای از حد معلمان جامعه بالاتر نخواهد رفت و به همین دلیل باید پیگیر ظرفیت اقتصادی آموزش‌ و پرورش در جهت ارتقای جایگاه اقتصادی معلمان باشیم چراکه معلمی، کاری فرهنگی و تعلیم و تربیتی است که در آن کمتر می‌توان به سمت مشاغل اقتصادی رفت.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در ادامه اضافه کرد: در این راستا یکی از کارهای ارزشمند که از سال١٣٧۴ شروع‌ شده است، تأسیس و راه‌اندازی صندوق ذخیره فرهنگیان است.

وی تصریح کرد: در چشم‌انداز آینده صندوق، پیش‌بینی بسیار خوبی برای افزایش سود و دارایی شده است که قابل‌ تقدیر و قدردانی است.

حسینی با بیان اینکه قلمروهای خوبی برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته‌ شده است،گفت: در ارتباط با بازنشستگان بیشتر فعالیت و تبلیغ شود و آنان را در خصوص میزان سود آگاه کنیم تا با آگاهی تصمیم بگیرند و البته باید یک مکانیسم تشویقی هم طراحی شود.

وی با اشاره به اینکه معلمان نسبت به هر قشر دیگری در جامعه بیشتر به صداقت و عدالت حساس هستند، اظهارکرد: شریف‌ترین قشر جامعه، معلمان هستند و یکی از سرمایه‌های اجتماعی سرمایه‌های نهادی است که مطالعات ۵٠ ساله در ایران نشان می‌دهد، همیشه مردم، معلمان را در صدر سرمایه اجتماعی نشانده‌اند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به انواع سازمان، اذعان کرد: در حوزه تعلیم و تربیت و به‌ویژه در جایی که فعالیت اقتصادی وجود دارد، سازمان باید شیشه‌ای باشد.

در این نشست مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به گزارش اقدامات انجام شده در صندوق ذخیره فرهنگیان، با بیان اینکه از سرمایه‌گذاری‌های جدید غافل نشدیم،گفت: با تحلیل فرصت‌ها و تهدیدها، فرصت‌های خوب را شناسایی کردیم و خوشبختانه صندوق ذخیره فرهنگیان هیچ‌گاه مشمول تحریم‌ها نبوده است و با بررسی‌های انجام‌ شده ۵١ درصد سهام هلدینگ انرژی سپهر خریداری شد.

نیکدل ادامه داد: عمر صندوق ٢۴ سال است و در این سال‌ها پروژه‌های مهمی به اجرا و بهره‌برداری رسیده است که از این میان می‌توان به احداث ۶٠ نیروگاه خورشیدی ١٠٠ kw بر روی سقف مدارس شهر کرمان به‌عنوان پایلوت، پروژه گچساران، پروژه سلطانیه، پروژه نیروگاه خورشیدی جیرفت کرمان و...اشاره کرد.

انتهای پیام/


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ

دایرکتوری صنعت

دایرکتوری ماشین آلات و تجهیزات صنعتی،
سوله و ساختمان،خدمات و کالاهای صنعتی
کلیک کنید!

اطلاعات اصناف کشور

اطلاعات بیش از 2،500،000 واحد صنفی کشور
کلیک کنید!

اطلاعات مجوزهای صنعتی

آمار و اطلاعات بیش از 350،000 کد محصول
کلیک کنید!

آمار واردات و صادرات

آمار واردات و صادرات کشور از سال 1385 به تفکیک
کشور،گمرک،سال و کد تعرفه
کلیک کنید!