تلگرام

اختصاص 17 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی


استاندار تهران گفت: یک و نیم میلیون دلار معادل 17 هزار میلیارد تومان در راستای ارائه تسهیلات در مناطق روستایی اختصاص یافته است.

تبليغ

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، انوشیروان محسنی‌بندپی استاندار تهران در سی و دومین نشست مدیران کل امور روستایی و شوراهای استانداری‌های کشور گفت: برای توسعه رفاه، اشتغال، محور اصلی روستاها هستند و بر این اساس دولت اقداماتی انجام داده است.

وی گفت: نیروی انسانی و فضای تولیدمحور از نکات مثبت روستاها است که می‌تواند نقش خود را در کل کشور بازی کند.

استاندار تهران افزود:‌ با توجه به اینکه روستاها امکانات گسترده و مزیت‌های بسیاری دارند می‌توانیم با مدیریتی درست و زمان بندی مشخص شده به اقداماتی مناسب بپردازیم ولی امروز با این وضعیت مواجه هستیم که روستاها خالی از سکنه شده‌اند.

بندپی گفت: می‌توانیم با اقدامات هوشمند و ضابطه‌مند نسبت به مهاجرت معکوس وافزایش جمعیت روستایی اقدام کنیم چرا که در حال حاضر 70 درصد جمعیت شهری و 30 درصد روستایی هستند.

وی گفت: توانمندی روستاهای ما با ابتدای انقلاب فرق می‌کند چرا که جوانان ما تحصیلکرده هستند و ما باید اقدامی انجام دهیم که زمینه ماندگاری افراد در روستاها فراهم شود.

استاندار تهران گفت: باید آموزش‌های ما به روز باشد و آموزش‌های 20 سال گذشته دیگر قابل قبول نیست.

بندپی به اعتبار 20 هزار میلیارد تومان روستاها اشاره کرد و گفت: 80 درصد این مطلب در دولت دهم و یازدهم پرداخت شده و یک و نیم میلیون دلار معادل 17 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال روستایی اختصاص یافتند که می‌توانیم برای جمعیت‌های روستایی هزینه کنیم و 814 هزار نفر جمعیت روستایی تهران می‌تواند از این وام‌های اشتغال استفاده کنند.

انتهای پیام/


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ