تلگرام

جوان مصری دومین قرآن را هم دست‌نویسی کرد + عکس


گروه بین‌الملل ـ سلامه سلامونی، خوشنویس جوان مصری که سال گذشته نسخه‌ای از قرآن را دست‌نویسی و کتابت کرده بود، کتابت دومین قرآن را نیز به پایان رساند.

تبليغ

به گزارش ایکنا؛ سلامه سلامونی، خوشنویس و هنرمند مصری که پیش‌تر، یک نسخه از قرآن را کتابت کرده بود و ایکنا خبر آن را منتشر کرد، اکنون دومین قرآن دست‌نویس خود را به پایان رسانده است.

وی در روستای «بنی عدی» در منطقه «منفلوط» استان «اسیوط» مصر متولد و از دانشکده شریعت و قانون دانشگاه الازهر فارغ التحصیل شده است.

سلامونی در حال حاضر رئیس بخش نظارت بر مصاحف در یکی از چاپخانه‌های مصر است و همین امر سبب شده وی به کتابت قرآن روی آورد. وی می‌گوید: کتابت قرآن در خونم است و نمی‌توانم ترکش کنم.

سلامه سلامونی که می‌خواهد سومین قرآن را نیز دست نویسی کند، در این باره به «مصری لایت» گفت: از کودکی، فکر دست‌نویسی قرآن در ذهنم بود؛ زیرا روستای محل زندگی‌ام مشهور به سرزمین علم و علما است و 132 سال پیش یکی از شیوخ این روستا نخستین نسخه دست‌نویس قرآن را کتابت کرد.

وی افزود: کتابت نخستین قرآن شش ماه طول کشید و دومی را در هشت ماه نوشتم و تلاش می‌کنم که سومین نسخه را نیز دست‌نویسی کنم و هدفم این است که به موفقیتی مانند شیخ عثمان، کاتب معروف قرآن برسم.

انتهای پیامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ