تلگرام

راهکار برون رفت از شرایط تحریم در حوزه اقتصاد کشور


نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: مهم‎ترین ابزار تحریم محدودیت مراودات بانکی و قفل شدن تجارت بین‌الملل است.

تبليغ
اتاق خبر 24:

دکتر حسین سلاح‎ورزی ، با اشاره به شرایط اقتصادی کشور در دوران تحریم اظهار کرد: هدف اصلی تحریم نشانه گرفتن اقتصاد ایران برای توقف رشد اقتصادی کشور، کاهش ارزش پول ملی، از بین رفتن اشتغال موجود و نارضایتی در بین مردم است.

وی با بیان اینکه دولت در شرایط تحریم باید تدابیری بیندیشد که اقتصاد کشور در مقابل استراتژی‎های تحریم شکست نخورد و دچار ضربه مهلک نشود، ادامه داد: راهکارهای مقابله با تحریم پیچیده نیستند و راه‌‎ حل‎های قابل اجرایی وجود دارد. راه حل برون رفت از این شرایط "راهبرد تسهیل در برابر تحریم" است.

سلاح‎ورزی در تشریح "راهبرد تسهیل در برابر تحریم" به عنوان راهکاری جهت نجات اقتصاد کشور در برابر تحریم‎ها تصریح کرد: این راهبرد به این معناست که دولت شرایط کسب و کار در داخل کشور را تسهیل کند و این راهکار منجر به باز شدن دست و پای فعالان اقتصادی برای رونق تولید، تحرک در رشد اقتصادی و خنثی کردن نیت تحریم‌کنندگان می‎شود.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان با اشاره به اینکه مهم‎ترین ابزار تحریم محدودیت مراودات بانکی و قفل شدن تجارت بین الملل است، افزود: اگر بستر مناسب را در کشور فراهم کنیم و از ظرفیت کشورهای پیرامون کشور استفاده و با استفاده از روش‌های تهاتری کالا، محصولات و خدمات ایرانی را صادر کنیم، هم نیازهای کشورهای دیگر را تامین می‌کنیم و هم شرایط اقتصادی بهتر می‎شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اگر شرایط و امکان ایجاد اعتماد را برای بخش خصوصی کشور فراهم آوریم شاید بتوانیم از این طریق مسائل تحریم را حل کنیم.

سلاح‎ورزی با اشاره به اینکه اقتصاد کشور توان تاب‌آوری در شرایط تحریم‎ها را به خاطر ظرفیت‌های بالقوه دارد، گفت: اما شرط آن این است که دولت و دستگاه‎ها از مرحله شعار عبور کنند و به دنبال تشکیل واقعی شرایط کسب و کار در فضای داخل باشند.

نایب رئیس اتاق ایران یادآور شد: به عقیده من مناسب نبودن فضای کسب و کار در داخل کشور ضربه محکم‌تری نسبت به تحریم‎ها به اقتصاد کشور زده است.
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ