تلگرام

اروپایی ها به تعهداتشان عمل نکنند گام دوم عملیاتی می شود


بروجردی با اشاره به سفر وزیر خارجه آلمان به ایران گفت: اگر اروپاییان به برجام متعهد نباشند ظرف یک ماه آینده باید شاهد اجرای گام دوم از طرف ایران باشند.

تبليغ

«علاءالدین بروجردی»در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به دیدارهای دیپلماتیک روزهای اخیر گفت: ما در آلمان سفیر داریم و طبیعی ترین وضعیت این است که در سطح وزیر خارجه دید و بازدیدها و تبادل نظر داشته باشیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایران به عنوان یک کشور مطرح در منطقه و عرصه سیاست خارجی جهانی است. رفت و آمد های چون سفر نخست وزیر ژاپن و وزراء خارجه اروپایی به تهران امری طبیعی است. زمانی اروپایی ها ارتباطاتشان با ما را محدود کردند اما بعد از مدتی مجدد شروع به تبادل نظر و رفت و آمدهای سیاسی کردند چرا که آنها به خوبی به قدرت جمهوری اسلامی ایران واقف هستند.

وی در مورد اینکه آیا این دیدارها برای میانجی گری در ارتباط بین ایران و آمریکا نیست، گفت: همیشه وقتی دیدارهای در این سطح انجام می شود این گمانه زنی ها نیز مطرح می شود به دلیل اینکه ما با آمریکا رابطه نداریم آمریکا هم همیشه به دنبال این است که به وساطتی برای نوعی ارتباط و گفت وگو متوسل شود اما ما نظر قاطعی که مقام معظم رهبری به عنوان فصل الخطاب نظام جمهوری اسلامی ایران درعرصه سیاست خارجی فرمودند عدم مذاکره است و ما هم به شدت پایبند به این موضوع هستیم و معتقدیم هیچ کس نباید از این خط قرمز عبور کند.

بروجردی در مورد سخنان وزیر امور خارجه آلمان مبنی بر اینکه «انتظار معجزه در برجام را نداشته باشید»، گفت: ما دنبال معجزه در برجام نیستیم بلکه معتفدیم همانگونه که ایران به تعهداتش در برجام پایبند بوده است و آنها را اجرایی کرده است. اروپایی ها نیز باید به دنبال اجرای تعهدات شان باشند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اروپایی ها باید به تعهداتشان در برجام پایبند باشند خاطر نشان کرد: اگر اروپاییان به برجام متعهد نباشند ظرف یک ماه آینده باید شاهد اجرای گام دوم از طرف ایران باشند./

پایان پیام/33


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ