تلگرام

اولین پهباد چه زمانی ساخته شد؟ +عکس


این روز‌ها بسیاری از افراد با پهباد‌ها آشنایی دارند، هواپیما‌های بدون سرنشین که اغلب مقاصد جاسوسی دارند. جالب است بدانید پهباد‌ها از سال‌ها پیش سوژه‌ای مهم در امور نظامی بوده اند.

تبليغ

انتخاب:پهباد‌ها نقشی موثر در بسیاری از عملیات‌های ردیابی و رصد اطلاعات ایفا می‌کنند. با این وجود، بسیاری از افراد تصور می‌کنن، تاریخچه استفاده از پهباد به دوران فعلی مرتبط است و در دهه‌های پیشین استفاده از پهباد مرسوم نبوده است.

اگر شما هم چنین نظری در مورد پهباد‌ها دارید سخت در اشتباهید. در سال ۱۹۴۴ بریتانیا تصمیم گرفت برای صرفه جویی در منابع فولادی و آلومینیوم خود هواپیما‌های بدون سرنشین و یخی بسازد. بر این اساس در سال ۱۹۴۴، یک نمونه اولیه از پهباد یخی در یک دریاچه در آلبرتا کانادا ساخته شد.

این پروژه به عنوان پروژه هواباکو شناخته شد. ایده اولیه پروژه نیز توسط جفری پیکه که در ستاد مشترک عملیات کار می‌کرد، مطرح شد. طرح اولیه این بود که حامل‌ها را از مخلوطی از خمیر چوب و یخ بسازند. با این حال در جریان آزمایش مشخص شد که این ایده برخلاف بخش تئوری در بخش عملی بسیار ضعیف ظاهر می‌شود و شکست می‌خورد.

شاید اگر این طرح در آن زمان موفق بود یا راهی برای پیشرفت داشت اکنون شاهد تغییراتی ویژه در جهان تکنولوژی و توسعه پهباد‌ها بودیم.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ