پیشنهاد هیجان انگیز !!!!!!!!!!!!

روش جدیدی برای تشخیص و درمان بیماری‌ها بدون شکافتن پوست در زمان جراحی


محققان دانشگاه بریتیش...

تبليغ

محققان دانشگاه بریتیش کلمبیای کانادا یک میکروسکوپ تخصصی با توانایی بالقوه برای تشخیص بیماری‌های گوناگون شامل سرطان پوست و انجام جراحی‌های دقیق ابداع کردند.

این فن‌آوری جدید که می‌تواند انقلابی در پزشکی ایجاد کند، قادر است بافت‌های بدن را به سرعت اسکن کرده تا ساختارهای مشکوک یا غیرطبیعی سلولی را بیابد و جراحی‌های دقیقی را بدون نیاز به شکافتن پوست صورت دهد.

این دستگاه نوعی میکروسکوپ چندفوتونی برانگیخته است که با استفاده از لیزر مادون قرمز بافت زنده تا حدود یک میلی‌متر در عمق را به صورت دیجیتالی اسکن می‌کند و از آن می‌توان برای تشخیص و درمان بیماری‌های پوستی بهره برد.

مخترعان این دستگاه امیدوارند که با توسعه دادن این فن‌آوری بتوانند بیماری بخش‌های گوناگون از جمله مغز، رگ‌های خونی، چشم و دیگر بافت‌های حیاتی را تشخیص داده و درمان کنند.

بیشتر بخوانید:

گام انقلابی در درمان بیماری‌ها با فن‌آوری اشعه ایکس سه‌بعدی و رنگی

قرص هوشمند برای تشخیص بیماری‌های دستگاه گوارش

فناوری هوش مصنوعی؛ تشخیص سرطان از طریق بوی دهان بیمار

دکتر هایشان زِنگ، زیست‌فیزیکدان استاد دانشگاه بریتیش کلمبیا در یک نشست خبری گفت: «هدف ما آن بود تا با استفاده از فن‌آوری لیزر بافت‌های زیر پوست را از زوایای مختلف بررسی کنیم.»

آقای زِنگ در ادامه افزود: «ما نه تنها به دنبال دستیابی به فن‌آوری جدیدی برای تشخیص سریع بیماری بودیم بلکه قصد داشتیم با استفاده از این فن‌آوری لیزری درمان بیماری‌ها را نیز تسهیل کنیم.»

این محققان اکنون در پی آن هستند که با کمک دانشمندان دیگر رشته‌ها این میکروسکوپ را توسعه داده تا بتوانند از آن برای تشخیص و درمان سریع بیماری‌های گوناگون از جمله سرطان استفاده کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ