اینستاگرام

یادواره شهدای قرآنی، در دومین هفته قرآن و عترت جنوب کرمان برگزار شد


در دومین روز از دومین هفته قرآن و عترت جنوب کرمان، یادواره شهدای شاخص قرآنی شهرستان جیرفت برگزار و 2 تئاتر خیابانی اجرا شد.

تبليغ

خبرگزاری شبستان _ جنوب کرمان: دومین هفته قرآن و عترت جنوب کرمان از (۲۵ اردیبهشت) آغاز و تا (۳۰ اردیبهشت) ادامه دارد، شرکت کنندگان در حوزه فرهنگی و هنری در هفت رشته مختلف از جمله هنرهای نمایشی در ۲ بخش صحنه ا ی و خیابانی، آواها و نغمات، فیلم، عکس، حفظ و تلاوت قرآن کریم به رقابت می پردازند.

دومین هفته قرآن و عترت جنوب کرمان، یکی از فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان است که با هدف ترویج فرهنگ قرآن و سیره ائمه اطهار علیهم السلام از طریق تولید آثار هنری در جنوب کرمان حال برگزاری است.

روز گذشته در اولین روز از هفته قرآن و عترت جنوب کرمان، مسابقات قرآنی در رشته های تلاوت و حفظ و نمایش صحنه ای«غفلت» با موضوع سبک زندگی اسلامی برگزار شد.

امروز برنامه های دومین روز در ۳ نوبت صبح، عصر و شب برگزار شد که در نوبت صبح، تئاتر خیابانی «برای زندگی» به کارگردانی میلاد مرادی پور ساعت ۹ در چهار راه فرمانداری شهر جیرفت اجرا شد.

نمایشنامه این تئاتر با موضوع ایثار و شهادت بود و در این تئاتر رضا درویشی، احسان رضوانی و مینا اخوان نقش آفرینی کردند.

در نوبت عصر، تئاتر خیابانی «خشت مال ها» به کارگردانی احسان رضوانی ساعت ۱۸ در گلزار شهدای جیرفت، برگزار شد.

در ادامه سری برنامه های دومین هفته قرآن و عترت جنوب کرمان، یادواره شهدای قرآنی در گلزار شهدای جیرفت برگزار شد.

«حجت الاسلام سید علی حسینی» سخنران یادواره شهدای قرآنی، در یادواره این شهدا، گفت: این یادواره به مناسبت گرامیداشت عزیزانی که اهل تلاوت، تفسیر و تبین قرآن کریم و در نهایت اهل عمل به آیات قرآن بودند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، گرد هم جمع شده ایم.

حجت الاسلام حسینی، با بیان این مطلب که قرآن در اسلام مهم است، افزود: قرآن کریم قانون اساسی، محور عملکرد دولت سراسر عدل مهدوی و حیات بخش بشر است.
سخنران یادواره شهدای قرآنی، با اشاره به این که در بهار قرآن هستیم، ابراز داشت: انسان با عمل به دستورات قرآن کریم ثروتمند معنوی و عاقبت بخیر می شود.
وی، بیان داشت: از آثار و برکات وجودی شهدا، عزت، قدرت و امنیت برای ماست.
حجت الاسلام حسینی، خاطرنشان کرد: اگر امروز دشمنان قدرت جنگ مسلحانه با ما ندارند به دلیل رشادت های این شهدا در دوران هشت سال دفاع مقدس است که دلیرانه در برابر دشمنان ایستادگی کردند.

و پایان بخش برنامه های دومین روز از دومین هفته قرآن و عترت جنوب کرمان، اجرای تئاتر خیابانی« برای زندگی» در دانشگاه جیرفت بود.

پایان پیام/586


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ