تلگرام

هشدار ظریف به تیم «ب»/ اعضای تیم «ب» چه شرارت هایی در سر دارند؟


خبرگزاری آریا- وزیر امور خارجه بار دیگر از خطر تیم «ب» سخن گفت و درباره اقدامات جنگ طلبانه آنها هشدار داد.

تبليغ
خبرگزاری آریا- وزیر امور خارجه بار دیگر از خطر تیم «ب» سخن گفت و درباره اقدامات جنگ طلبانه آنها هشدار داد.
به گزارش سرویس سیاست خارجی خبرگزاری آریا، وزیر امور خارجه کشورمان در ژاپن اعلام کرد که تیم «ب» با اقدامات جنگ طلبانه دست به خودکشی سیاسی خواهد زد.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که به دعوت همتای ژاپنی به توکیو سفر کرده است ، با سه رسانه ژاپنی ان.اچ.کی، کیودو و تی‌.بی‌.اس در خصوص آخرین تحولات برجام و اقدامات عملی ایران، انتظار از جامعه جهانی و ... گفت‌وگو کرد.
وی در این گفت‌وگو عنوان کرد که تیم «ب» (بنیامین نتانیاهو، جان بولتون، محمد بن زاید و محمد بن سلمان) با اقدامات جنگ طلبانه، دست به خودکشی (سیاسی) خواهد زد.
ظریف همچنین خاطرنشان کرد: آیا جهان متمدن قلدری رژیم آمریکا علیه کسانی که قانون را رعایت کرده است و قطعنامه شورای امنیت را اجرا می‌کنند، می‌پذیرد؟!
وزیر امور خارجه پیش از این هم گفته بود که گروهی متشکل از «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی و «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی تلاش می‌کنند تا در منطقه درگیری نظامی ایجاد کنند.
ظریف در پایان دیدارش با همتای ژاپنی به تشریح گفت‌وگوهای انجام شده پرداخت و افزود: در مورد شرایط کنونی منطقه، اقدامات آمریکا و نحوه حفاظت از برجام، اگر جامعه بین‌المللی علاقه مند باشد از برجام حمایت کند، گفت‌وگو شد.
وی افزود: روش‌های کاهش تنش در منطقه و توقف اقدامات جنگ طلبانه آمریکا را برای ایشان توضیح دادم و اینکه ایران به دنبال درگیری در منطقه نیست، ولی همواره از منافع خود با قدرت دفاع کرده است و اکنون نیز همین کار را انجام خواهد داد.
رئیس دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: در این دیدار همچنین در خصوص ضرورت اینکه اگر قرار است جامعه بین المللی برجام را حفظ کند، در زمینه عادی کردن روابط اقتصادی ایران که هدف برجام بوده است، باید تعهد و اقدام کنند و جز این راه روشی برای حفظ برجام وجود ندارد، گفت وگو کردم.

اعضای تیم «ب» چه شرارت هایی در سر دارند؟
پیش از این نیز وزیر امور خارجه ایران با اشاره به پیروی تیم بی از جان بولتون گفته بود: نیمی از تیم بی، شرکای جرم جنگ فاجعه‌بار عراق بودند.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در توئیتی با ارائه مستنداتی از مقاله جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در نشنال ریویو در مورد خروج از برجام و شهادت نتانیاهو در باره سلاح‌های کشتار جمعی عراق در کنگره آمریکا در سال 2002، نوشت: «"حوادث" را من در چند گفت‌وگو در ماه آوریل، پیش‌بینی کردم؛ نه به این دلیل که من یک نابغه هستم، بلکه به این دلیل که "تیم بی" (بولتون، بن سلمان، بنیامین نتانیاهو و بن زاید)، چنین گستاخانه از نسخه جان بولتون پیروی می‌کند. به هر حال، نیمی از "تیم بی"، شرکای جرم جنگ فاجعه‌بار عراق بودند. یادآوری آشکار! »
در همین حال وزیر امورخارجه کشورمان خطاب به رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد که جان بولتون و همدستانش در "تیم ب" از گذشته به دنبال پیاده کردن نقشه خود برای ایران بوده‌اند با این تفاوت که در طرح آنها در آن زمان شماره تلفن داده نشده بود.
محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان با انتشار یک پیام در صفحه توئیتر خود مقاله‌ای از جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا دراوت 2017 را باز نشر داده که در آن بولتون راه‌های آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای را تشریح کرده است.
ظریف در این توئیت با اشاره به مقاله بولتون خطاب به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نوشت: جان بولتون، پیش از آنکه شما اجیرش کرده باشید، همین نقشه را به همراه همدستانش در "تیم ب" برای ایران داشت. یک طرح دقیق برای اطلاعات ساختگی و جعلی، جنگ همیشگی و حتی پیشنهادات توخالی برای مذاکره، تنها فرقش این بود که شماره تلفن (در این مقاله) ذکر نشده بود.
ظریف در انتهای پیام خود لینک مقاله بولتون را که در 28 اوت 2017 در نشریه نشنال ریویو منتشر شده بود، آورده است تا ترامپ در صورتی که آن را نخوانده است بتواند به آن دسترسی داشته باشد.

تیم «ب» می خواهد آمریکا را به درگیری نظامی با ایران بکشاند
حمید بعیدی نژاد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس، در نشستی با حضور خبرنگاران آمریکایی، انگلیسی و کارشناسان امور بین الملل و امنیت جهانی در محل رزیدانس سفارت ایران در لندن در پاسخ به پرسشی درباره امکان درگیری رژیم صهیونیستی و رژیم ال سعود با ایران گفت: تیم B که وزیر خارجه ایران آن را معرفی کرد مایل است آمریکا را به درگیری نظامی با ایران بکشاند که درباره این اشتباه محاسباتی، باید بسیار هوشیار بود زیرا هرگونه درگیری با ایران، پیامدهایی ویرانگر برای همه دولت های ماجراجو و جنگ افروز خواهد داشت و آن رژیم ها در امان نخواهند بود.
وی تاکید کرد: ماجراجویی نظامی با ایران، بازی خطرناکی است که همگان باید از آن دوری کنند.
سفیر ایران به دولت های اروپایی توصیه کرد به متحدان خود یادآور شوند که راه گفتگو را در پیش گیرند زیرا اولویت ایران، فعلا حفظ برجام است و برای گفتگو درباره چگونگی حفاظت از این پیمان، آماده است.

تیم «ب» در پشت حادثه نفتکش ها در الفجیره قرار دارد
«مجید تخت‌روانچی» سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد امروز (سه‌شنبه) در گفت‌وگو با شبکه «سی ان ان» هرگونه نقش داشتن ایران در حادثه نفتکش ها در الفجیره امارات را رد کرد و این اتهامات را دروغ های " تیم ب " توصیف کرد.
سفیر ایران در سازمان ملل در پاسخ به ادعای مجری شبکه سی ان ان مبنی بر نقش داشتن ایران در حادثه نفتکش ها گفت: قطعا خیر (نقش نداشت). این چیزی است که ما درباره اش اظهار تاسف کردیم و گفتیم باید تحقیق کامل درباره اش انجام شود. این حادثه امنیت تردد در منطقه خلیج فارس را به خطر می اندازد درحالیکه این منطقه برای ایران نیز اهمیت بسیار حیاتی دارد. ما خواستار تحقیق کامل هستیم.
تخت روانچی افزود: می خواهم به شما بگویم که این اتهامات به وسیله افرادی خاص در واشنگتن منتشر می شود که در گوش رئیس جمهور آمریکا نجوا می کنند. همچنین برخی افراد در منطقه ما نیز این اتهامات را مطرح می کنند که نامشان " تیم ب " متشکل از بنیامین نتانیاهو , بولتون , بن زاید و بن سلمان است. این افراد این دروغ ها را منتشر می کنند تا زمینه را برای مناقشه در همسایگی ما فراهم و آن را تحریک کنند.

«تیم ب» ... مورد مشکوک بندر الفجیره
شبکه العالم نیز در تحلیلی نوشت: چند روزی از رجز خوانی و تهدیدات جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا علیه ایران نمی گذرد، رجز خوانی که بولتن طی آن این پیام را به جمهوری اسلامی ایران رسانده بود که حمله احتمالی جمهوری اسلامی به «منافع آمریکا یا متحدانش» در منطقه با «واکنش شدید» ایالات متحده مواجه خواهد شد؛ پس از بیان اظهارات فوق از سوی بولتن طی چند روز گذشته شاهد انتشار خبر انفجار در بندر اماراتی الفجیره و سوختن 4 کشتی تجاری در جریان حمله ای که امارات از آن با عنوان "عملیات خرابکارانه" یاد کرده است بودیم.
بولتون با بیان اظهارات این رجز خوانی از قصد و نیت اصلی «گروه ب جان بولتون و بنیامین نتانیاهو» پرده برداشت، اظهارات بولتون به طور ضمنی به این اشاره داشت که بر اساس اطلاعاتی که به بنیامین نتانیاهو و یا بولتون رسیده است، ایران را مسئول هر حادثه ای می دانند که در آینده در منطقه رخ خواهد داد چه به طور مستقیم در آن نقش داشته باشد و چه از عوامل آن حمایت کند.
پس از اعزام ناوهواپیمابر آمریکا به آبهای خلیج فارس همه تحلیلگران در خصوص وضعیت بغرنج منطقه هشدار دادند و اینکه هر خطایی می تواند منجر به برافروختن آتش جنگی تازه شود که ترُ خشک را باهم بسوزاند، چنانکه همه تحلیلگران بر آن اتفاق نظر دارند «گروه ب» در چنته ی خود کم از این چنین خطاها و حماقتهایی ندارند.
حادثه انفجار بندر الفجیره بسیار شبهه ناک و مبهم است و سوالات بسیاری را ایجاد کرده است، به رغم این که این انفجارها در سطح گسترده و پی در پی بوده است هیچ خسارت جانی گزارش نشده، در خصوص زمان این انفجارها و نحوه ایجاد آن نیز سوالات گوناگونی مطرح است، اما مسئله ای که بیش از هرچیز عجیب به نطر می آید نحوه برخورد امارات در اعلام این خبر بوده است، امارات طی ساعت های متوالی از طریق منابع رسمی و شبه رسمی این خبر را تکذیب کرد اما به یکباره اعلام کرد که چهار کشتی تجاری در بندر الفجیره منفجر شده و در آتش سوخته است و پس از آن نوبت به نقش‌آفرینی عربستان رسید و وزیر انرژی این کشور نیز اعلام کرد که دو نفتکش عربستانی در مسیر عبور از آب‌های خلیج فارس مورد حمله و آتش سوزی قرار گرفتند اما هیچ خسارت جانی در پی نداشته است.
اما سوالی که هم اکنون مطرح می شود این است که چطور ممکن است این تجاوز امنیتی در یکی از بندرگاه های امارات که در همسایگی اش دو پایگاه نظامی آمریکایی و فرانسوی وجود دارد رخ دهد، آن هم درست در زمانی که امارات به دلیل مشارکت در جنگ علیه یمن در آماده باش نظامی قرار دارد؟
این تجاوز امنیتی در بندر الفجیره وقتی اهمیت بیشتری پیدا می کند که ما بدانیم این بندر از لحاظ جغرافیایی خارج از خلیج فارس قرار دارد و در آب‌های دریای عمان قرار گرفته است، منطقه ای که امارات و عربستان امیدوارند برای انتقال نفت، به جای خلیج فارس لوله های انتقال نفت خود را به این منطقه انتقال دهند .
رژیم صهیونیستی به عنوان یکی از اعضای برجسته «گروه ب» تجربه بسیاری در ارتکاب جرایمی که خارج از حد تصور آدمی است در راه رسیدن به اهدافش دارد، برای مثال حادثه انفجار هتل ملک داوود در شهر قدس در سال 1946 که توسط گروهک الارغون به ریاست مناحیم بیگن (وی بعدها به عنوان نخست وزیر رژیم صهیونیستی انتخاب شد) صورت گرفت با هدف اعمال فشار علیه انگلیس برای خروج هرچه سریعتر از اراضی اشعالی انجام شد.
حملات گروهک های رژیم صهیونیستی علیه شهروندان یهودی کشورهای عربی با هدف ارعاب و ترغیب آنها به مهاجرت به اراضی اشغالی و همچنین حمله جنگنده های این رژیم به کشتی لیبرتی و انداختن مسئولیت آن به گردن مصر در سال 1967 از دیگر نمونه های تلاش رژیم صهیونیستی برای تحقق اهداف خود است.
تنها تفاوتی که میان حملات جهانی این رژیم علیه همپیمانانش در گذشته انجام داده و انفجارهای اخیر این است که در بندر الفجیره این حملات با هماهنگی قبلی و همدستی همپیمانان جدید رژیم صهیونیستی یعنی امارات و عربستان صورت گرفته است.
پرواضح است که «گروه ب» و در راس آن جان بولتن در تلاش هستند تا در مدت باقیمانده از ریاست جمهوری ترامپ از تمام ابزارها و راه‌های موجود برای آغاز جنگ علیه ایران استفاده کنند بویژه آنکه هم اکنون نارضایتی برخی سیاستمداران از اقدامات بولتون در کشاندن پای آمریکا به جنگ های بیهوده را دریافته اند که ممکن است منجر به پایان یافتن رویای تجدید دوره ریاست جمهوری ترامپ شود.
صرف نظر از اینکه چه طرفی در پس پرده این انفجارهای مشکوک قرار دارد، در پایان می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که عربستان و امارات ناتوان تر از آن هستند که امنیت خود را حفظ کنند چه برسد به امنیت خلیج فارس. امنیت خلیج فارس، دریای عمان و منطقه خاورمیانه کاملا به هم مرتبط است و قابل تفکیک نیست، و حضور نظامی و نامشروع آمریکا در منطقه، و اقدام این کشور در ارائه حمایتهای امنیتی به برخی کشورها درمقابل پول، به این امنیت ضربه زده است، که این امر امنیت و ثبات دیگر کشورها را به خطر می اندازد و منافع رژیم صهیونیستی را تأمین می کند.
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ