شرکت 62 هزار نفر در طرح ملی حفظ «جزء سی» قرآن در مازندران


گروه فعالیت‌های قرآنی- معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران در نشست شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز گفت: طبق آخرین آمار 62 هزار نفر در طرح ملی حفظ «جزء سی» قرآن در استان شرکت کردن

تبليغ
به گزارش ایکنا از مازندران محمد شعبانی، معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران، امروز 26 اردیبهشت ماه در نشست شورای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، گفت: آموزش و پرورش به عنوان یک سرمایه اجتماعی، به لحاظ پرداختن به نیروی انسانی که نیروی مولد برای توسعه کشور محسوب می‌شود همیشه مورد توجه است و از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی با بیان اینکه نقش آموزش و پرورش در تربیت صحیح دانش آموزان بسیارکلیدی است، افزود: در آخرین بررسی‌های صورت گرفته از سوی مراکز پژوهشی کشور، مدارس بهترین و معتمدترین مراکز برای تربیت معرفی شدند که این امر نشان می‌دهد وظیفه ما در دستگاه تعلیم تربیت بسیار حساس، مهم و کلیدی است.
معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه طبق آخرین آمار 62 هزار نفر در طرح ملی حفظ «جزء سی» قرآن در استان شرکت کردند، اظهار کزد: در سطح استان 900 گروه سرود منسجم و شناسنامه‌دار مشغول فعالیت هستند که از این تعداد، 500 گروه به بخش استانی راه پیدا کردند و در جشنواره‌ «هنرهای آوایی» با هم به رقابت پرداختند.
وی با بیان اینکه نخستین مولفه ترویج نماز در بین دانش‌آموزان، ایجاد بستر مناسب در مدارس برای اقامه این فریضه است، افزود: از راه‌کارهای جذب دانش‌آموزان می‌توان به ارائه اطلاعات به آنها در ارتباط با ضرورت و اهمیت نماز، معرفی آثار نماز، توجه ویژه به دبیران همه دروس به تربیت ابعاد اعتقادی دانش آموزان و تاکید بر اقامه نماز اشاره کرد.
شعبانی با اشاره به اینکه در بحث نماز باید طرحی را دنبال کنیم که مبتنی بر عناصر تشویقی باشد، گفت: یکی از موارد بسیار مهم، تجهیز نمازخانه‌هاست که در سال جاری تحصیلی با همکاری اداره کل نوسازی مدارس 4 هزار متر فرش سجاده‌ای در سطح مدارس توزیع شد و همچنان پیگیر تجهیز نمازخانه‌ها هستیم.
این مسئول یکی از اهداف تشکیل شورای اقامه نماز را نهادینه سازی فرهنگ اقامه نماز در راستای ایمان و ارتقای دانش آموزان و فراگیر شدن اشتیاق عملی به اقامه نماز دانست و بیان کرد: حرکت داوطلبانه و خودجوش دانش آموزان در امر نماز باید تقویت شود و این امر، مستلزم گسترش فرهنگ خودانگیختگی در دانش آموزان است.
معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه از روحانیون سرشناس برای حضور در مدارس دعوت به عمل آید، اظهار کرد: مکان مناسب می‌تواند دانش آموز را به شرکت در مراسم نماز مدرسه ترغیب کند بنابر این لازم است، نمازخانه مدرسه را همواره تمیز و خوشبو نگه داریم و از رنگ‌های آرامش بخش استفاده کنیم.
انتهای پیام


تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ