تلگرام

وزیر خارجه ژاپن: نگران تشدید تنش ها در خاورمیانه هستیم


پکن-ایرنا- تارو کونو وزیر خارجه ژاپن در ملاقات با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود در توکیو گفت که کشورش نگران تشدید تنش ها در منطقه خاورمیانه است.

تبليغ

روزنامه تودی ژاپن روز پنجشنبه با اعلام این مطلب افزود: مسایل بسیار برجسته و مشهودی وجود دارد که باید کاملا مورد حل و فصل قرار گیرد و توکیو به این موضوع توجه می کند.
وی با اشاره به اینکه ژاپن تلاش خود را برای حل و فصل این مسایل افزایش داده است، گفت: ما از هیچ کوششی برای کاستن از موج تنش ها دریغ نخواهیم کرد.
وزیر خارجه ژاپن همچنین حفظ توافق هسته ای سال 2015 میلادی ( برجام ) را مهم توصیف کرد و از طرفین خواست به اجرای آن متعهد باشند.
بر اساس این گزارش، وزیر خارجه ایران نیز در این دیدار گفت: برخلاف آمریکا که به توافق هسته ای پُشت کرد و از آن خارج شد، ایران به آن پایبندی نشان داده است، اما بازگشت تحریم ها برای تهران قابل قبول نیست.
وی افزود: ایران به رغم همه تنش ها و مشکلات و چالش هایی که آمریکا ایجاد کرده بیشترین خویشتنداری را در این مدت از خود نشان داده است. آمریکا به دنبال ایجاد تنش های ناخواسته است.
'محمد جواد ظریف' وزیر خارجه ایران، در ادامه تور آسیایی خود، بعد از ترکمنستان و هند امروز /پنجشنبه/ وارد ژاپن شد.
ژاپن به دلیل قدمت طولانی مناسبات دوستانه و مسالمت آمیز، برای مشورت درباره اقدامات تنش زای آمریکا از سوی وزیر خارجه کشورمان برای سفر به آن انتخاب شده است.
آساق**231**1144تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ