سرمایه‌گذاری هنگفت فولکس‌واگن برای تولید باتری


فولکس‌واگن اعلام کرد حدود 1 میلیارد یورو را صرف تولید سلول باتری در تأسیساتی در غرب آلمان خواهد کرد. رویترز گزارش داده این غول خودروسازی به دنبال تأسیس کارخانه‌ی تولید باتری در خاک آلمان بوده و به زودی گفت‌وگوها برای تأسیس کارخانه‌ای دیگر در قاره‌ی اروپا را شروع خواهد کرد. چیز زیادی درباره‌ی برنامه‌های فولکس‌واگن... The post سرمایه‌گذاری هنگفت...

تبليغ

فولکس‌واگن اعلام کرد حدود 1 میلیارد یورو را صرف تولید سلول باتری در تأسیساتی در غرب آلمان خواهد کرد.


رویترز گزارش داده این غول خودروسازی به دنبال تأسیس کارخانه‌ی تولید باتری در خاک آلمان بوده و به زودی گفت‌وگوها برای تأسیس کارخانه‌ای دیگر در قاره‌ی اروپا را شروع خواهد کرد.


چیز زیادی درباره‌ی برنامه‌های فولکس‌واگن برای تولید سلول باتری‌ها اعلام نشده اما مجله‌ی مدیریت آلمان اعلام کرده این خودروساز در حال گفت‌وگو با شرکت کره‌ای SK Innovation است تا گیگا فاکتوری باتری جدیدی را در اروپا تأسیس کند.


هربرت دایس مدیر اجرایی فولکس‌واگن اوایل سال جاری اعلام کرده بود این خودروساز نمی‌خواهد در بلندمدت به برخی سازندگان باتری آسیایی وابسته باشد. تأسیس کارخانه‌ی جدید تولید باتری به این شرکت اجازه می‌دهد تا اتکا به این کمپانی‌ها را کاهش دهد. فولکس‌واگن چندین قرارداد چندین میلیارد دلاری برای تولید باتری با شرکت‌هایی همچون LG Chem و سامسونگ SDI دارد.


برنامه‌ها برای گسترش تولید باتری‌ها در بهترین زمان چیده شده زیرا فولکس‌واگن پیش‌فروش اولین خودروی الکتریکی تولید انبوه خود یعنی ID.3 را شروع کرده است. بیش از 10 هزار سفارش در 24 ساعت برای این هاچبک الکتریکی دریافت شده که یک رکورد می‌باشد.


فولکس‌واگن ID.3 در ابتدا به‌صورت نسخه‌ی 1ST لانچ ادیشن عرضه خواهد شد و سقف تولید 30 هزار دستگاهی خواهد داشت. این خودرو برد 420 کیلومتری دارد. نسخه‌ی ارزان‌تر این خودرو با باتری کوچک‌تر نیز در ادامه عرضه خواهد شد و مدل فول ID.3 هم از مجموعه باتری بزرگ‌تر سود خواهد برد.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ