تشکیل کمیته های ستاد ساماندهی سواحل در آستانه اشرفیه


تبليغ
رحیم حیدری عصر چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ، با اشاره به اینکه این شهرستان 37 کیلومتر نوار ساحلی در بخش بندکیاشهر دارد، اظهار داشت: بر اساس مصوبات هیات دولت و دستورالعمل ساماندهی سواحل کشور، طرح های سالمسازی از نهم خردادماه امسال بازگشایی خواهند شد.
وی به برگزاری اولین جلسه ستاد ساماندهی سواحل این شهرستان اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در این جلسه ، امسال تعداد سه طرح سالمسازی در مناطق پل چوبی بندرکیاشهر ، انبارسر و عسگرآباد راه اندازی می شود.
وی با بیان اینکه حدود 50 نفر از عوامل امداد و نجات، انتظامی و ... در هر یک از این طرح ها فعالیت خواهند داشت، افزود: همچنین امسال حدود 20 نقطه خطر آفرین در سواحل بخش بندرکیاشهر این شهرستان شناسایی و نسبت به استقرار عوامل امداد و نجات در آنها اقدام خواهد شد.
حیدری خدمات رسانی مطلوب در سطح سواحل و طرح های سالمسازی دریا ، کاهش خطرات ، بهره مندی مناسب مسافران و گردشگران از مواهب الهی سواحل ، برگزاری جشنواره ها و برنامه های فرهنگی و هنری و ... را از سیاست های ستاد ساماندهی سواحل این منطقه دانست و گفت: ظرفیت های گردشگری در مناطق ساحلی وجود دارد و جلب مشارکت بخش خصوصی در توسعه این بخش مورد توجه باشد.
فرماندار آستانه اشرفیه با تاکید بر اینکه بایستی فضای امنی را برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در سواحل ایجاد کنیم، از تمامی کسانی که می توانند از ظرفیت های سواحل متناسب با قوانین برای ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت جامعه محلی استفاده کنند، دعوت به سرمایه گذاری کرد.
شهرستان آستانه اشرفیه با دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر در 35 کیلومتری شرق مرکز گیلان قرار دارد.
7287 / 2007
انتهای پیام


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ