ظرفیت تولید در مرغداری های استان اردبیل افزایش یافت


اردبیل - ایرنا - معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل از افزایش ظرفیت تولید در مرغداری های این استان خبر داد.

تبليغ

به گزارش ایرنا ، نوبخت اژدری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هم اکنون ظرفیت تولید به بیش از 9 میلیون قطعه مرغ در هر دوره پرورش رسیده است.
او اظهار داشت: در استان اردبیل سه میلیون و 898 هزار و 259 واحد دامی و تعداد 480 مرغداری با ظرفیت 9 میلیون و 400 هزار قطعه در هر دوره و پرورش داده می شود و وجود دامداران و مرغداران با تجربه در استان و امکانات بالقوه خدادادی و مراتع سرسبز و دشت حاصل خیز مغان و عشایر ایل شاهسون و گوسفند نژاد مغانی و شتر دوکوهان از پتانسیل های استان برای تولید گوشت قرمز و سفید و فرآورده های لبنی استان می باشد.
وی تعداد واحد گاوهای شیری را 98 واحد به ظرفیت 29 هزار و 218 راس ، تعداد واحد پروار بندی گوساله را 373 واحد به ظرفیت 55 هزار و 534 راس ، پروار بندی بره را 114 واحد به ظرفیت 440 هزار و 75 راس و گوسفند داشتی را 9 واحد به ظرفیت 6 هزار و 270 راس ذکر کرد و افزود: حمایت از واحدهای تولیدی ، ایجاد اشتغال و کارآفرینی و افزایش توان اقتصادی بهره برداران برای رشد و شکوفایی بخش دامداری استان در اولویت قرار گرفته است.
اردبیل یکی از مناطق مهم دامپروری کشور است و دامداری از قدیم الایام مرسوم و حرفه اصلی مردم بوده و در حال حاضر نیز دراقتصاد منطقه نقش موثری ایفاد می کند.
6018/6016تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ