بخوانید و بلرزید/ رونق زمان شما نیز بگذرد


بانک ورزش- رسول بهروش انتشار تصاویری از تبدیل شدن میز معروف عادل فردوسی‌پور به میز یک هندوانه‌فروشی در رباط‌کریم، یک حس عجیب بین میلیون‌ها مخاطب...

تبليغ

بانک ورزش- رسول بهروش

انتشار تصاویری از تبدیل شدن میز معروف عادل فردوسی‌پور به میز یک هندوانه‌فروشی در رباط‌کریم، یک حس عجیب بین میلیون‌ها مخاطب این برنامه به وجود آورده؛ حسی گنگ بین بهت و اندوه، آمیزه‌ای از ناباوری و افسوس. این حس‌ها گفتنی نیست، نوشتنی هم نیست، فقط باید مبتلایش باشی تا بدانی. عادل سال‌ها عادت داشت آخر برنامه دو تا تقه جلوی دستش بزند و بگوید: «تا وقتی پشت این میز بشود از حق و حقیقت دفاع کرد، در خدمت شما هستیم.» آن دوران اما به پایان رسید تا خودش را بیرون برانند و میزش را به هندوانه‌فروشی بسپارند که قطعا شغلش بسیار شریف است؛ پاکیزه‌تر از آنان که روشنایی چراغ‌شان را از خاموشی چلچراغ‌ها دارند. هندوانه‌فروش باز دل آدم‌ها را خنک می‌کند، آتش به هیچ خرمنی نمی‌اندازد.

حالا موج جدیدی از پست‌ها و توییت‌ها راه افتاده؛ به خونخواهی از صدایی که کشتند و در موردش جواب ندادند، خورشیدی که بر آن خاک پاشیدند و دست‌های‌شان را پنهان کردند، مجالی که از مردم دریغ کردند و به خاطرش دروغ گفتند. این روزها هم البته می‌گذرد و شاید قهرمان قصه حاضر زودتر از حد باور از ذهن ملت زجرکشیده کوچ کند. وقتی مردم نان نداشته باشند بخورند، عادل کجای فکر و ذکرشان خواهد بود؟ با این همه برای آنها که امروز گمان می‌کنند ماموریت‌شان را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند و به پاس این کامیابی بزرگ قهقهه مستانه سر می‌دهند، خبر بدی داریم؛ اینکه این منصب‌ها به هیچکس وفا نخواهد کرد. میزی که هر چهار پایه‌اش را مردم نگه داشته بودند به چنین سرنوشتی دچار شد، وای به میزی که بر قهر و غضب ملت پیج و مهره شده باشد.

داستان کسانی که میلیون‌ها نفر را حتی لایق توضیح در مورد چرایی اتخاذ چنین تصمیماتی نمی‌دانند، حتما پایانی حکیمانه‌تر از این خواهد داشت؛ فینالی که دیر و زود دارد، اما سوخت‌وسوز ندارد. پشت درهای بسته حذف کنید، بزنید، ببرید، جمع کنید، خودتان به خودتان توضیح بدهید و خودتان هم از توضیح خودتان قانع شوید، اما بدانید رسم روزگار تغییرپذیر نیست. آنها که بر قدرتی تکیه زده‌اند و شاید حواس‌شان به بعضی چیزها نیست، روزی صد بار باید پند هراس‌آور شفیعی کدکنی را بخوانند و بلرزند. همان که گفت: «پیش از شما به سان شما بی‌شمارها، با تار عنکبوت نوشتند روی باد، کین دولت خجسته جاوید زنده باد.» آری؛ رونق زمان شما نیز بگذرد.

همشهری ورزشی


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ