#کلیسای_نوتردام / هنوز سلبریتی‌ها نگفتند سوختن کلیسای نوتردام نتیجه‌ گفتن مرگ بر آمریکاست؟


انتشار خبر آتش‌سوزی مهیب در کلیسای نوتردام فرانسه و فرو ریختن سقف این مکان تاریخی با واکنش گسترده کاربران همراه شد.

تبليغ

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، شب گذشته گزارش‌ها و تصاویر ویدئویی در فضای مجازی منتشر شد که از وقوع آتش‌سوزی گسترده در کلیسای تاریخی «نوتردام» واقع در پاریس، پایتخت فرانسه، با قدمتی۸۵۰ ساله حکایت داشت.

بنا بر اعلام اداره آتش‌نشانی پاریس، در عملیات مهار این آتش‌سوزی بیش از ۵۰۰ آتش‌نشان شرکت داشته‌اند که یک نفر از آن‌ها به شدت مجروح شده است. از آنجا که آتش‌سوزی در ساعت تعطیلی کلیسا رخ داده، در این حادثه به بازدیدکنندگان آسیبی نرسیده است.

این کلیسا که اغاز ساخت آن به سال ۱۱۶۳ میلادی بازمی‌گردد و در جریان جنگ‌های جهانی نیز از آسیب مصون مانده بود، عصر روز دوشنبه دچار آتش‌سوزی شد. به گفته مقام‌های فرانسوی، آتش گنبد، سقف و دستکم یکی از پنجره‌های بزرگ کلیسا را به کلی نابود کرده، اما آثار تاریخی و هنری موجود در این ساختمان پیش از سرایت آتش به محل نگهداری آن‌ها، از کلیسا خارج شده است.

کلیسای نوتردام از نمادهای اصلی پایتخت فرانسه به شمار می‌آید و به همین دلیل آتش‌سوزی در این ساختمان واکنش‌های گسترده‌ای در جهان داشته است.کاربران فارسی زبان شبکه های اجتماعی پست ها و دیدگاه های خود را با هشتگ #کلیسای_نوتردام در فضای مجازی به اشتراک گذاشتند .کاربران فضای مجازی با آتش سوزی کلیسای نوتردام یاد و خاطره ی شهدای حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو را زنده کردند و خطاب به غرب پرستانی که در هنگام این آتش سوزی با سخنانشان نمک به زخم مردم می پاشیدند و از ضعف وسایل آتش نشانی در این حادثه تلخ گلایه می کردند و از امکانات آتش نشانی در کشورهای اروپایی می گفتند حالا به چشم می بینند که کلیسای نوتردام با قدمت ۸۵۰ ساله در مقابل دیدگان همه می سوزد و در کشور توسعه یافته ی فرانسه هیچ خبری از امکانات پیشرفته آتش نشانی نیست.

در ادامه تعدادی از واکنش ها را مشاهده می کنید.

انتهای پیام/تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه فناوری


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ