­برگزاری نخستین نشست تخصصی مقابله با قاچاق کالا‌های سلامت


نخستین نشست تخصصی پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا‌های سلامت محور در سال 98 برگزار شد

تبليغ

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ این نشست با اولویت مقابله با عرضه دارو و مکمل در عطاری‌ها و باشگاه‌های بدنسازی و برنامه عملیاتی امسال، با حضور دکتر عبدالله هندیانی، معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نمایندگانی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و جوانان، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، دادسرای ویژه جرائم پزشکی و دارویی و ادارات کل تخصصی سازمان به میزبانی دفتر بازرسی، رسیدگی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو برگزار شد.
در این نشست، ضمن ارائه گزارش عملکرد تأکید شد که در ابلاغ دستورالعمل انبار، توزیع، پخش و نمایشگاه‌های سلامت محور از سوی سازمان غذا و دارو تسریع و تفاهم نامه مشترک بین دستگاه‌های درگیر امضا و اجرایی شود.
دکتر هندیانی در این نشست با اشاره به اینکه رویکرد ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیشگیرانه است و مقابله در مرحله بعد قرار می‌گیرد، گفت: باید از ظرفیت اعضای کمیته‌های پیشگیری و مقابله با قاچاق و دستگاه‌ها استفاده کرد تا به نتیجه مطلوب برسیم.
وی افزود: اولویت بندی گروه‌های کالایی در این راستا حائز اهمیت است، همچنین باید از ظرفیت سندیکا‌ها و اتحادیه‌ها نیز استفاده کرد تا پیشرفت حاصل شود.تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه گوناگون


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ