ایران و عمان مصمم به توسعه همکاری های دفاعی هستند


تهران-ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان گفت که تهران و مسقط مصمم به توسعه روابط خود درتمامی زمینه ها از جمله همکاری های نظامی و دفاعی هستند.

تبليغ

به گزارش روز سه شنبه سفارت ایران در عمان ، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا نوری شاهرودی در دیدار اعضای ایرانی کمیته مشترک نظامی ایران و عمان ، اظهار داشت : این همکاری ها به نفع دو کشور است و ما چون همسایه هستیم باید با هم همکاری داشته باشیم.
وی افزود : ایران و عمان نشان داده اند که حوادث و مشکلاتی که جامعه جهانی بعضا دچار آن هستند را در میان خود ندارند و مصمم هستند که روابط را در همه زمینه ها ارتقاء دهند. ایران و عمان تلاش می کنند تا از طریق همکاری در دریا و زمین فصل جدیدی از همکاری های فیمابین را رقم بزنند.
پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک نظامی ایران و عمان روز یکشنبه به میزبانی ستاد کل نیروهای مسلح سلطنت عمان در مسقط پایتخت این کشور فعالیت خود را آغاز کرد.
این دور از مذاکرات به ریاست سردار سرتیپ «قدیر نظامی» معاون بین‌الملل ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سرتیپ «حمد بن راشد البلوشی» معاون عملیات و برنامه ریزی ستادکل نیروهای مسلح سلطانی برگزار شد.
مذاکرات یاد شده تا 29 فروردین ماه ادامه خواهد داشت و دو طرف درباره روند پیشرفت توافق ها و تعاملات و همچنین برنامه ریزی برای توسعه و تعمیق هرچه بیشتر روابط نظامی و انتظامی بین‌المللی نیروهای مسلح دو کشور گفت وگو خواهند کرد.
هیات‌های عالی رتبه نظامی دو کشور با تشکیل پانزدهمین اجلاس مشترک در شهر مسقط و انجام مذاکرات، برنامه‌های همکاری نظامی فی مابین را برای سال 2019 و 2020 در حوزه‌های علمی، آموزشی، دریایی، هوایی، پلیسی و همکاری در حوزه پزشکی نظامی را مشخص و مورد توافق قرار دادند.
همچنین در حاشیه کمیسیون نظامی ایران و عمان، نشست کمیته اجرایی تمرین مشترک امداد و نجات با مشارکت نیروهای دریایی، هوایی و مرزبانی دو کشور برگزار خواهد شد.
خاورم**9366**1508


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ