حضور 21 یکان ارتش در مناطق سیل زده


امیر سرتیپ جهانشاهی با اشاره به اینکه بعد از فرمان مقام معظم رهبری 21 یگان در مناطق سیل زده حضور به هم رساندند، گفت: 12 هزار سرباز به صورت داوطلب به کمک سیل زدگان آمدند.

تبليغ

به گزارش خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان، امیرسرتیپ «علی جهانشاهی» شب گذشته (دوشنبه 26 فروردین) در برنامه تیتیر امشب شبکه خبر درباره اقدامات انجام شده از سوی ارتش برای مناطق سیل زده گفت: «بعد از فرمان مقام معظم رهبری 21 یگان در مناطق سیل زده حضور به هم رساندند. نیروهای مسلح و مردم ایران در سیلاب اخیر جلوه هایی خلق کردند که باید در تاریخ ثبت شود.»

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه 12 هزار سرباز به صورت داوطلب به کمک سیل زدگان آمدند، گفت: «برخی از این سربازها دوران خدمت وظیفه شان تمام شده بود.»

وی با اشاره به بیش از 450 ساعت پرواز توسط هلیکوپترهای ارتش در ایام سیل گفت: «در این ایام بیش از 170 تن بار از طریق هلیکوپترهای ارتش جابه جا شده است.

در ادامه این برنامه سردار «نعمان غلامی» نیز درباره اقدامات نیروهای بسیجی و ارتشی برای کمک به سیل زدگان گفت: «نیروهای مسلح جلوه هایی خلق کردند که باید در تاریخ ثبت شود. در سیل اخیر جلوه های از شکوه و ایثار دیده شد که در تاریخ کم نظیر است.

معاون هماهنگ‌کننده سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه با نفوذ آب نمی توان جنگید، تصریح کرد: «ملت ایران نشان داد که می توان جلوی سیل را گرفت.»

رئیس سازمان امداد و نجات به عنوان دیگر مهمان این برنامه با اشاره به اینکه همدلی و همکاری مردمی با آسیب دیدگان سیل، نشان از عزت ملی داشت، گفت: «در لرستان بارها در سخت ترین شرایط شاهد ایثار و از خود گذشتگی نیروهای امدادی و مردمی بودیم.»

«مرتضی سلیمی» با بیان اینکه در لرستان بالغ بر 600 نفر در هر شیفت، کار امداد انجام می دادند، گفت: «همه این اقدامات بدون دریافت یک ریال انجام می شد. همچنین حدود 100 میلیارد تومان کمک نقدی و 30 میلیارد هم کمک غیر نقدی از طرف مردم به سیل زدگان ارائه شده است.»

معاون کمیته امداد نیز در گفتگویی تلفنی با برنامه تیتر امشب با اشاره به ادامه کار امدادرسانی به مناطق سیل زده ودرگیر گفت: «سیلاب آسیب جدی به برخی مناطق وارد کرده است.»

«فاطمه رهبر» خاطرنشان کرد: «کمک های مالی و مشاوره ای به آسیب دیدگان بعد از فروکش کردن سیلاب بیشتر شده است.»/

پایان پیام/50

تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ