8427 نفر به مراکز درمان آسیب اجتماعی قزوین مراجعه کردند


قزوین – ایرنا – مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: در سال گذشته هشت هزار و 427 نفر به مراکز درمان و کاهش آسیب های اجتماعی بهزیستی قزوین مراجعه کرده و از خدمات آنها بهره مند شدند.

تبليغ

علیرضا وارثی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 33 مرکز درمان و کاهش آسیب اجتماعی به همراه 15 تیم سیار در قزوین فعال هستند و به جامعه هدف بهزیستی استان خدمات ارایه می کنند.
وی اضافه کرد: این مراکز شامل 22 مرکز اقامتی مردان و یک مرکز اقامتی زنان، سه مرکز شلتر،یک مرکز تی سی، چهار مرکز گذری، یک مرکز درمان سرپایی و یک باشگاه مثبت ایدز است.
وارثی با اشاره به میزان مراجعات به این مراکز، اضافه کرد:طی سال گذشته 6 هزار و 15 مرد به صورت تمایلی و هزار و 739 نفر به صورت تبصره 2 و 109 زن به صورت تمایلی و 110 نفر به صورت تبصره 2 به این مراکز مراجعه کرده اند.
وی گفت:همچنین در سال گذشته 210 نفر در مرکز تی سی و 244 نفر در مرکز سرپایی تحت درمان قرار گرفتند و 392 معتاد متجاهر در این مراکز از خدمات مراکز بهزیستی استان بهره مند شدند.
وارثی با بیان اینکه 147 معتاد متجاهر در نوروز 98 در مراکز درمان و کاهش آسیب های اجتماعی استان پذیرش شدند، اضافه کرد:از این تعداد 45 بیمار در شهرستان قزوین، هشت بیمار در تاکستان، سه بیمار در بویین زهرا، 50 نفر در آبیک و 41 نفر در البرز پذیرش شدند.
مدیر کل بهزیستی قزوین با بیان اینکه سرانه نگهداری در مراکز اقامتی در وضعیت اقتصادی کنونی متناسب با خدمات ارائه شده نیست، اضافه کرد: امیدواریم با تشکیل کمیته ای از استانداری، بهزیستی،شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر،شهرداری و شورای اسلامی شهر قزوین، سازمان صنعت و معدن و اتحادیه کمپ داران استان قیمت تمام شده خدمات برای سال 98 تعیین شده و نسبت به اعمال آن اقدام گردد.
6101تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ