مون: آماده چهارمین دیدار با رهبر کره شمالی هستم


رئیس جمهوری کره جنوبی از آمادگی برای دیدار مجدد با رهبر کره شمالی خبر داد.

تبليغ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ای بی سی نیوز، مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی گفت که آماده است به منظور نجات مذاکرات هسته ای بین کره شمالی و آمریکا برای بار چهارم با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دیدار کند.

این اظهارات درحالی از سوی رئیس جمهوری کره جنوبی عنوان شده که رهبر کره شمالی در تازه ترین اظهار نظر خود انتقادات شدیدی از همسایه جنوبی خود مطرح کرد و سئول را به "یک میانجی که پایش را از گلیمش درازتر کرده" تشبیه کرد و از کره جنوبی خواست تا با قدرت بیشتری از موضع کره شمالی در برابر آمریکا حمایت کند.

رهبران این دو کشور شرق اسیا در سال گذشته سه بار با یکدیگر دیدار کردند و رئیس جمهوری کره جنوبی در تنش ایجاد شده به واسطه آزمایشات موشکی و هسته‌ای بین آمریکا و کره شمالی نقش میانجی را ایفا کرد.

مون در دیدار با مشاوران ارشد خود گفت: هر زمان که کره شمالی آماده باشد ما امیدواریم که دو کره بر سر میز مذاکره حاضر شده و مباحثی عملی درباره راه های پیشرفت و دستاوردهایی فراتر از آنچه در دو نشست قبلی آمریکا و کره شمالی حاصل شده گفتگو کنیم.

رئیس جمهوری کره جنوبی اعلام کرده که اولویت سئول ممانعت از خارج شدن مذاکرات از مسیر قبلی است و احتمال می‌رود او به زودی هیئتی ویژه را عازم پیونگ یانگ کند. کره جنوبی امیدوار به لغو تدریجی تحریم‌ها از سوی آمریکا بود اما به نظر واشنگتن تمایلی به این کار ندارد زیرا به خوبی می داند که تنها راه اعمال فشار به پیونگ یانگ از راه تحریم های اقتصادی است.

انتهای پیام/تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه بین‌الملل


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ