خسارت سیل 95 و 97 تا فردا به کشاورزان خوزستان پرداخت می شود


اهواز- ایرنا - وزیر کشور در اهواز گفت: خسارت معوق همه کشاورزان خوزستان به سبب وقوع سیل سال های 95 و 97 تا فردا به آنان پرداخت می شود.

تبليغ

به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با شبکه خبر اظهار کرد: از دیروز پرداخت خسارت های کشاورزی به تدریج آغاز شده و همه دستگاه ها موظف شده اند خسارت ها را برآورد کنند.
وی با اشاره به اینکه در بحث منابع جبران خسارت ها باید از تسهیلات بانک ها استفاده کنیم ادامه داد: همچنین دستگاه های متولی باید با اولویت مناطق سیل زده بخشی از بودجه سال 98 را به این منظور اختصاص دهند ضمن آنکه صحبت هایی نیز با مقام معظم رهبری شده تا اعتبار لازم از محل صندوق توسعه ملی تامین شود.
وزیر کشور در خصوص تامین امنیت نقاط سیل زده گفت: پس از حادثه میزان سرقت بسیار کاهش یافته و تقریبا هیچ سرقتی در مناطق سیل زده گزارش نشده و نیروهای امنیتی و انتظامی هم مراقب هستند و جای هیچ نگرانی نیست.
وی گفت: استان خوزستان 11 سد دارد که به غیر از سد دز و شهید عباسپور، بقیه بعد از انقلاب ساخته شده اند، اگر این سدها نبود خوزستان در این حادثه سیل به دریاچه ای بزرگ تبدیل می شد.
رحمانی فضلی یادآور شد: بیش از 18 میلیارد متر مکعب آب پشت سدهای خوزستان ذخیره شده است که اگر این سدها ساخته نشده بود این حجم آب خسارت های عظیمی برجا می گذاشت.
وی بیان کرد: حدود 240 روستای استان دچار خسارت و آبگرفتگی شده اند که از این تعداد حدود 100 روستا کاملا در آب غرق شده و خسارت اساسی دیده اند.
وزیر کشور برای دومین بار در جریان جاری شدن سیلاب اخیر برای بررسی وضعیت مناطق سیل زده روز دوشنبه به اهواز سفر کرد.
در سیلاب اخیر استان 47 اردوگاه اسکان سیل زدگان برپا شده است که بیش از 30 هزار نفر سیل زده در آنها مستقر شده اند.
در پی این سیلاب تاکنون دستور تخلیه 210 روستا و 6 شهر خوزستان صادر شده است.
6002/9887تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ