آغاز درگیری های پراگنده در نزدیکی فرماندهی امنیه بلخ پس از بروز تنش های میان حکومت و عطا محمد نور


به دنبال بروز تنش ها میان عطا محمد نور، والی سابق بلخ و حکومت وحدت ملی بر سر تعیین فرمانده پولیس جدید برای این ولایت، شهر مزار شریف پس از چاشت امروز شاهد درگیری های پراگنده میان افراد مسلح و نیروهای امنیتی بود. مقام ها در وزارت داخله کشور تائید میکنند که در جریان نبردها میان نیروهای امنیتی و افراد مسلحه در نزدیکی فرماندهی پولیس بلخ در...

تبليغ

به دنبال بروز تنش ها میان عطا محمد نور، والی سابق بلخ و حکومت وحدت ملی بر سر تعیین فرمانده پولیس جدید برای این ولایت، شهر مزار شریف پس از چاشت امروز شاهد درگیری های پراگنده میان افراد مسلح و نیروهای امنیتی بود.

مقام ها در وزارت داخله کشور تائید میکنند که در جریان نبردها میان نیروهای امنیتی و افراد مسلحه در نزدیکی فرماندهی پولیس بلخ در شهر مزار شریف، دست کم ۲۵ تن بازداشت شده اند.

به نقل از منابع وزارد داخله، در این دگیری ها یک سرباز پولیس جراحت برداشته است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله تائید میکند که در این درگیری ها یک سرباز زخمی شده است و دست کم ۲۵ فرد غیرمسئول بازداشت شده اند.

آقی رحیمی می افزاید که اکنون وضعیت در شهر مزار شریف و فرماندهی پولیس بلخ تحت کنترول نیروهای امنیتی قرار دارد.

جنرال خوشحال سادات، معین ارشد امنیتی وزارت داخله پیش از این گفته بود که برای تطبیق فرمان رئیس جمهور در مورد معرفی جنرال عبدالرقیب مبارز به عنوان فرمانده جدید پولیس بلخ، نیروهای ویژه عازم ولایت بلخ شده اند.

در عین حال، عطا محمد نور، والی اسبق ولایت بلخ و رئیس اجرائیه جمعیت اسلامی با نشر پیامی در صفحه فیسبوک خود نوشته است: ”طوری‌که آگاهی دارید ارگ در پی دسیسه‌های همیشگی‌اش اینبار جنگ را داخل شهر مزارشریف آورده و آرامش شهروندان عزیز ما را بر هم زده است. ارگ با تصامیم و روش‌های مستبدانه‌اش همواره دنبال راه‌اندازی توطیه بوده است.“


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ