تمهیدات پلیس برای تأمین امنیت کاروان‌های راهیان نور


فرمانده نیروی انتظامی، شعار نوروزی 98 را نشاط بهاری، نظم و قانون مداری اعلام کرد.

تبليغ

خبرگزاری مهر: سردار حسین اشتری در جمع بندی نشست فصلی فرماندهان، رؤسا و معاونان نیروی انتظامی با اشاره به مناسبت‌های پایانی سال به ویژه چهارشنبه آخر سال، اظهار کرد: پیش بینی می‌شود بر اساس اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته، امسال نسبت به سال گذشته، شاهد کاهش چشمگیر حوادث در این روز خواهیم بود.

وی با اعلام شعار نوروزی ۹۸ «نشاط بهاری، نظم و قانونمداری»، به راه اندازی قرارگاه نوروزی اشاره و بیان کرد: امسال این قرارگاه از ۴ سامانه به ۲۰ سامانه ارتقا یافته که قرارگاه‌های مذکور در مرکز فرماندهی و کنترل ناجا، کار خود را آغاز کرد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور خاطرنشان کرد: قرارگاه ترافیکی راهور رسماً از ۲۵ اسفند، فعالیت خود را آغاز و تا ۱۷ فروردین ماه سال ۹۸ تا پایان سفر‌های نوروزی، آماده ارائه خدمات به شهروندان عزیز است.

فرمانده ناجا به سفر کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی اشاره و تصریح کرد: تأمین، حفظ نظم و امنیت کاروان‌های راهیان نور، یکی از اولویت‌های مهم ما است و فرماندهان انتظامی استان‌های مربوطه بایستی تدابیر لازم را در این زمینه را اتخاذ کنند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور ضمن تبریک انتصاب آیت الله سید ابراهیم رئیسی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان ریاست قوه قضائیه، وی را فردی متدین، ولایی، متعهد و دارای روحیه جهادی و مردمی عنوان کرد.

فرمانده ناجا در ادامه سخنان خود، گفت: پلیس با تدبیر، منطقی و مدبرانه وظایف محوله را بر اساس قانون و شرع اجرا می‌کند؛ خدا را شاکر هستیم که این مسئولیت سنگین را برعهده ما قرار داده است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به برنامه‌های سال آتی، تاکید کرد: اولویت‌های سال ۹۸ به کلیه فرماندهان و معاونان نیروی انتظامی ابلاغ می‌شود و آنان بایستی اجرای آن را در رئوس برنامه‌های خود قرار دهند.

وی، برگزاری کارگاه آموزشی مهارت محوری فرماندهان انتظامی شهرستان‌ها را اقدامی نوآورانه از سوی معاونت تربیت و آموزش ناجا عنوان و تصریح کرد: فرماندهان انتظامی شهرستان‌ها، نوک پیکان ناجا در اجرای مأموریت‌ها هستند و بایستی آمادگی و توان عملیاتی رزمی پلیس ارتقا پیدا کند.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه حمایت از کارکنان وظیفه شناس بایستی سرلوحه کار فرماندهان و مدیران نیرو باشد، گفت: فرماندهان باید در حد توان تلاش کنند برای پرسنل تحت امر خود به عنوان یک برادر بزرگ‌تر و پدری مهربان عمل کنند و در حد توان در صدد رفع مشکلات آنان باشند.

فرمانده ناجا به موضوع جوان گرایی اشاره و بیان کرد: جوان گرایی یکی از مباحث مهم و جدی است که می‌تواند سبب پویایی و رشد مجموعه نیروی انتظامی شود؛ از سوی دیگر تکریم پیشکسوتان و بهره مندی از تجربیات این عزیزان ما در اجرای هرچه بهتر مأموریت‌ها کمک می‌کند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور، توجه به معیشت و صیانت کارکنان، حرفه گرایی و توجه به ارزش‌های معنوی را از اولویت‌های مهم ناجا بر شمرد.

وی بر اهمیت قدرت پیش بینی در پیشگیری از وقوع جرایم، تاکید و تصریح کرد: روحیه جهادی و انقلابی بایستی همواره سرلوحه امورات قرار گیرد.

سردار اشتری در خاتمه به نگاه و توجه ویژه فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت الله امام خامنه‌ای عزیز به نیروی انتظامی و کارکنان این نیرو اشاره و بیان کرد: با وجود چنین رهبر فرزانه‌ای و نیز داشتن روحیه انقلابی و مکتب جهادی، کارکنان ناجا با روحیه خستگی ناپذیر و مجاهد گونه، خود را برای برداشتن گام دوم انقلاب و رسیدن پلیس در تراز انقلاب اسلامی آماده می‌کنند.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ