واکنش رسایی به اظهارات رئیس جمهور در گیلان


نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اظهارات رئیس جمهور در گیلان گفت: برجام دست‌پخت جریان غیرانقلابی درون نظام است.

تبليغ

خبرگزاری تسنیم: حمید رسایی شب گذشته در نشست هم‌اندیشی با دانشجویان دانشگاه کردستان که در این شهر برگزار شد، با اشاره به ضرورت مرور و بررسی نتیجه اعتماد مردم به دولت اظهار داشت: سال ۹۴ برای کسانی که به «کلید» اعتماد و دلخوش بودند، اوج خوشحالی بود.

وی با اینکه باید برای برون‌رفت از مشکلات و پیشرفت کشور به «اصول، آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی» پایبند باشیم، گفت: استکبارستیزی و نفی نظام سلطه ماهیت تغییرناپذیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به توافقات ژنو و لوزان اشاره و تصریح کرد: برخی‌ها در آن زمان برای این توافقات کلی سر و صدا کردند در صورتی که اتفاقی هم نیفتاده بود.

وی به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: ایستادگی در برابر دشمنان راهکار حل مشکلات کشور است، اما متأسفانه نگاه برخی از مسئولان تغییر کرده و علی‌رغم مواضع انقلابی قبلی خود فکر می‌کنند چاره‌ای جز «اعتماد به آمریکا» نداریم.

رسایی با انتقاد از برخی اظهارات مطرح‌شده از سوی دولتمردان و سیگنال‌دادن به آمریکا، به کتاب «هنر تحریم‌ها» نوشته ریچارد نفیو مسئول تیم طراحی تحریم‌ها علیه ایران اشاره و اظهار کرد: نفیو اعلام کرده «زمانی که مسئولان یک کشور اذعان کنند که تحریم‌ها اثر گذاشته نیمی از راه را رفته‌ایم» از سوی دیگر نیز روحانی در ۱۲ فروردین‌ماه امسال اعلام کرد «برخی‌ها تلاش می‌کنند مشکلات را گردن دولت بیاندازند در صورتیکه دلیل اصلی تحریم‌های آمریکاست»!

مدیر دفتر جریان‌شناسی تاریخ معاصر با بیان اینکه واژه اصلاح‌طلبی ننگ‌آمیز شده است، از اظهارات اخیر روحانی در گیلان انتقاد کرد و گفت: برجام دست‌پخت جریان غیرانقلابی درون نظام است.

رسایی با بیان اینکه مبارزه با استکبار جزو مبانی قرآنی است، یادآور شد: اعتماد به غربی‌ها نتیجه‌ای ندارد و باید با اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان داخلی مشکلات کشور را برطرف کرد.تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه سیاسی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ