سقوط هواپیما بوئینگ 737 در اتیوپی؛ 157 سرنشین هواپیما کشته شدند


به گفته سخنگوی خطوط هوایی اتیوپی، سانحه در ساعت 8 و 44 دقیقه به وقت محلی، اندکی پس از پرواز از پایتخت اتیوپی رخ داده است.

تبليغ
آفتاب‌‌نیوز :
یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷، متعلق به خطوط هوایی اتیوپی که در حال پرواز از آدیس آبابا، پایتخت ایتوپی به سمت نایروبی، پایتخت کنیا بود سقوط کرده و براساس آخرین خبر همه ۱۵۷ سرنشین این هواپیما در اثر این حادثه کشته شده‌اند.

این هواپیما حامل ۱۴۹ مسافر و هشت نفر عوامل پرواز بوده است. این پرواز حامل شهروندان ۳۳ کشور بوده است. هنوز علت وقوع این حادثه معلوم نیست.

به گفته سخنگوی خطوط هوایی اتیوپی، سانحه در ساعت ۸ و ۴۴ دقیقه به وقت محلی، اندکی پس از پرواز از پایتخت اتیوپی رخ داده است.

این شرکت هواپیمایی در بیانیه‌ای گفته است که عملیات جستجو و نجات در محل سقوط هواپیما در اطراف شهرک بیشافتو در ۶۰ کیلومتری جنوب شرق پایتخت در حال انجام است.

آبی احمد، نخست وزیر اتیوپی در توییتر شخصی خود "به همه کسانی که اعضای خانواده شان را در این حادثه از دست داده‌اند" تسلیت گفته است.

این شرکت از سابقه خوبی در زمینه امنیت پروازها برخوردار بوده است، هرچند در سال ۲۰۱۰ میلادی یک هواپیمای آن که از بیروت پرواز کرده بود، به دریای مدیترانه سقوط کرد.در آن حادثه ۹۰ نفر جان باختند.


منبع: بی بی سی


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ