لاریجانی: تصمیم مجلس برای افزایش حقوق‌ها همان 400 هزار تومان است


رئیس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره مصوبه مجلس پیرامون افزایش 400 هزار تومانی حقوق‌ها در سال 98 مطرح کرده است.

تبليغ
به گزارش فانوس، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 19 اسفند) پارلمان، پس از اتمام روند بررسی لایحه بودجه 98 و رفع ایرادات شورای نگهبان، گفت: از نظر ترتیبات ابتدا باید معاونت قوانین، نظرات مجلس درباره بودجه را تدوین کرده و بعد از آن به شورای نگهبان ارسال کند.

وی افزود: اگر کار بررسی بودجه در مجمع تشخیص مصلحت نیز دنبال شود، آن هم روند دیگری دارد. بنابراین، باید تکلیف روشن باشد و نمایندگان ایرادی نسبت به این موضوع نداشته باشند، ما باید آماده باشیم تا اگر باز هم شورای نگهبان ایراداتی به بودجه گرفت و برای مجلس ارسال کرد، دوباره این روند طی شود و این ایرادات به کمسیون تلفیق بودجه ارسال می‌شود؛ بنابراین نمایندگان در جریان این مسئله باشند.

رئیس مجلس همچنین خطاب به معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه، اظهار داشت: تصمیمی که مجلس برای میزان افزایش حقوق‌ها گرفته است، همان افزایش 400 هزار تومانی و جزئی از ضریب محسوب می‌شود، مقصود مجلس همین بوده است، زیرا قرار بود 20 درصد اضافه را به عنوان ضریب برای افزایش حقوق مشخص کند.

لاریجانی در پایان خاطرنشان کرد: مجلس یک قسمتی را مشخص کرده و دولت هم باید در چارچوب آن، مابقی حقوق‌ها را مشخص کند و از این مصوبه اشتباه برداشت نشود.

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در جلسه روز گذشته (شنبه، 18 اسفند) کمیسیون تلفیق بودجه 98 اعلام گفته بود که به دلیل اینکه مجلس به صورت درصدی افزایش حقوق را مشخص نکرده، در زمان پرداخت پاداش پایان خدمت و بازنشستگی کارمندان مشکلاتی ایجاد شده و نمی‌توان آن را محاسبه کرد که توضیحات لاریجانی بر این مسئله دلالت دارد.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ