زیبایی های جشن انقلاب؛ همه آمدند


تهران- ایرنا- ملت همیشه در صحنه، سربلند، انقلابی و بابصیرت ایران اسلامی روز دوشنبه در خجسته سالروز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، عید رهایی از یوغ استکبار و استعمار بار دیگر با حضور گسترده خود در شهرها و روستاهای کشور، حماسه و فجری دیگر را آفرید.

به گزارش خبرنگاران ایرنا، در چهلمین بهار استقلال و آزادی ایرانیان که برکت نظام ماندگار و همیشه جاوید جمهوری اسلامی است مردم سربلند ایران بار دیگر با خروش انقلابی، بصیرتی عمیق، شعارهای آگاهانه و حضوری همچون همیشه قدرتمندانه به جهان و جهانیان نشان می دهند که انقلاب اسلامی را خواست و اراده همیشگی و دائمی خویش می دانند و برای تحقق منویات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و ادامه سیره رهبر کبیر و قائدعظیم الشان انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره ) و آمال شهیدان، جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی، همیشه و همه حال درتلاش هستند.
ملت بزرگ و انقلابی ایران در یوم الله 22 بهمن امسال با حضور همیشه پرشور و نشاط خود در راهپیمایی بزرگ عید انقلاب در جای جای میهن اسلامی و از جمله در تهران، بار دیگر این پیام را به گوش جهانیان رساند که نظام اسلامی ایران خواست ملتی بود که آگاهانه و با شناخت آن را برگزید و «هیهات منا الذله» سرفصل همه درسهای آن است.

**حال و هوای میعادگاه آزادی
به گزارش خبرنگاران ایرنا از سطح پایتخت، گوشه ای از اوج حضور ایرانیان را می توان در میدان آزادی پایتخت مشاهده کرد؛ در حالی که آیاتی از قرآن کریم فضای تمامی مسیرهای منتهی به این محل را پر کرده است هر لحظه بر خیل جمعیت حاضر در این محدوده اضافه می شود.
هر کس تابلویی، نوشته ای یا پرچمی در دست دارد حتی کودکانی که عمر والدینشان هم به انقلاب قد نمی دهد اما پرچم به دست در صحنه حاضر شده اند.
شعار همه «زنده باد ایرانی» است که برای آبادی و استقلال آن خون داده اند، هشت سال به جنگ با دشمن بعثی رفته اند، سختی هر نوع تحریم و توطئه ای را به جان خریده اند و امروز آمده اند که حضور معنادار خود را به نمایش بگذارند.

**نوجوانان دختر و پسر
همه آمده اند؛ پسر بچه هشت ساله که سرانگشتانش را به شکل پرچم سه رنگ کشورمان رنگ کرده بود؛ دانش آموز دختر 14 ساله ای که بر گونه اش، پرچم ایران عزیز را نقاشی کرده و پیرمردی که تصویری از رهبر انقلاب را بر بالای سر برده بود.
کودکی سوار بر خودرو کوچک خود، پرچم سه رنگ ایران عزیز را حمل می کند و با غرور کودکانه اش همراه با اعضای خانواده در جمع راهپیمایان حاضر شده است.
نوجوان دیگری با شوری وصف ناشدنی، گونه از سرما سرخ شده اش را به رنگ پرچم مقدس سه رنگ وطن منقش کرده و هم سن و سالانش را در این روزماندگار خوشحال می کند.

**حضور پرشور دانش آموزان
دانش آموزان پایتخت نیز به همراه مدیران مدارس و اولیا با حضور پرشور خود در راهپیمایی 22 بهمن تهران شرکت کرده اند.
به گزارش خبرنگار ایرنا مستقر در میدان انقلاب، در چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی جمعیت های دانش آموزی اعم از دختر و پسر به همراه مدیران و اولیای مدارس در راهپیمایی 22 بهمن که از صبح امروز در تهران آغاز شده حضور پررنگ دارند.
بنابراین گزارش دانش آموزان در این مراسم با همراه داشتن پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران و پلاکاردهایی با شعارهای «الله اکبر خامنه ای رهبر»، «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل»، «ما آمریکا را زیر پا له می کنیم» و «ما تا آخر ایستاده ایم» به سمت میدان آزادی در حرکت هستند.
«منوچهر آقابزرگی» که خود را مدیر مدرسه پسرانه رسالت خواند به خبرنگار ایرنا گفت: 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته و همچنان شعارهای انقلاب دست نخورده باقی مانده است؛ در هیچکدام از انقلاب ها در جهان چنین مساله ای وجود ندارد و ما توانستیم این شعارها را حفظ کنیم و اکنون به نسل چهارم انقلاب انتقال می دهیم.
وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی نماد ظلم ستیزی و مبارزه علیه استعمارگران در سراسر عالم هستی است.

**راهپیمایی با دوچرخه کل گاری شده
پیرمردی حدود 60 ساله که با دوچرخه گل کاری شده به جمع راهپیمایان تهرانی پیوسته بود در کنار جوان ترها شعارهای «مرگ بر آمریکا و مرگ بر استکبار» سر می داد.
این شهروند تاکید کرد: قصد ورزش و دوچرخه سواری داشتم اما باید ابتدا می آمدم در جمع راهپیمایان حاضر می شدم و سپس به ورزش می پرداختم.
وی درباره گل کاری دوچرخه اش نیز با لبخندی گفت: امروز جشن است و باید با گل بیرون آمد.

**حضور جانبازان و معلولان ویلچری
حضور جانبازان و معلولان با ویلچر یا عصا ازجمله دیگر جلوه های دیدنی راهپیمایی امروز در تهران بود؛ این افراد همپای دیگر راهپیمایان در این جشن ملی حضور یافتند و شعارهای ضداستکباری سردادند.

**نمایش جنایت های سعودی در یمن
ازجمله جنبه های راهپیمایی امروز در تهران، برپایی غرفه های مختلف فرهنگی است که می توان برپایی محلی برای نمایش گوشه هایی از جنایت عربستان سعودی به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونیستی در یمن را مورد اشاره قرار داد.
در این غرفه در خیابان انقلاب، دست اندرکاران تصاویری از کودکان به خاک و خون کشیده شده یمن را به تصویر کشیدند تا راهپیمایان بیشتر با جنایت های عربستان در یمن آشنا شوند.

**توزیع ۴۰۰ کیلو کیک توسط اتحادیه قنادان
صنف قنادان تهران و بسیج اصناف با حضور در بین راهپیمایان در مسیر خیابان انقلاب 400 کیلو کیک بین شهروندان توزیع کردند.
به گزارش خبرنگار ایرنا اصناف با بیش از ۳ میلیون عضو بزرگترین تشکل غیردولتی کشور به شمار می روند که نقش بسزایی در پیروزی انقلاب داشته اند.

**پای صحبت برخی راهپیمایان
پدر معصومی نژاد، خبرنگار صدا و سیما در ایتالیا از جمله راهپیمایان است که به خبرنگار ایرنا گفت: راهپیمایی 22 بهمن جای اختلاف و دوگانگی نیست و انقلاب متعلق به همه است.
وی افزود: برای دشمنی تاریخی با آمریکا و استکبار جهانی و اینکه آمریکا متوجه باشد که مردم ایران همیشه در صحنه اند، به خیابان آمده ایم.
خانمی در میدان فردوسی با حضور در کنار تندیس حکیم فردوسی به خبرنگار ایرنا گفت: باید نمادهای ملی و مذهبی را پاس بداریم و از جدایی بین این دو مفهوم پرهیز کنیم.
وی افزود: من به عنوان یک ایرانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خیابان آمده ام تا به دنیا بگویم مردم ایران همان گونه که در جنگ یک تنه مقابل چندین کشور قدرتمند دنیا ایستادگی کردند در آینده نیز در مقابل هیچ قدرتی کوتاه نخواهند آمد.
یک روحانی نیز با حضور در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن به خبرنگار ایرنا گفت: 22 بهمن جشن ملی و مذهبی ایرانیان است و ما برای نفرت به خیابان نیامده ایم.
وی اضافه کرد: اولین پیام ما در این راهپیمایی به دنیا پیام صلح است؛ ما مردمی هستیم که هرگز به هیچ کشوری حمله نکرده ایم و اجازه دخالت به هیچ بیگانه ای را هم نخواهیم داد.
این روحانی همچنین تصریح کرد: باید از اختلافات دوری کنیم، دست به دست هم دهیم و همانگونه که استقلال خود را حفظ کردیم به توسعه همه جانبه فرهنگی و صنعتی و تجاری بیندیشیم.
وی با بیان اینکه ما بموقع شعار می دهیم و در مقابل دشمنان می ایستیم اظهارداشت: در دهه پنجم انقلاب اسلامی کشورمان نیاز به کار و برنامه ریزی جدی دارد.
این روحانی با بیان اینکه نسبت به کاستی ها و مشکلات کشور گلایه داریم، ولی در مقابل دشمنان می ایستیم، بیان کرد: انتظار داریم مسئولان در دهه پنجم انقلاب به فکر توسعه همه جانبه کشور باشند.
یک جوان بسیجی نیز گفت: دشمنی ما فقط با استکبار جهانی و دشمنان قسم خورده ایران است، ما هیچ اختلاف و تقابلی با مردم خودمان نداریم و افتخار می کنیم که امروز همه مردم فارغ از جناح و مذهب به خیابان آمده اند و این سرمایه بزرگی است.
یکی مداحان اهل بیت نیز گفت: حضور پرشور مردم در چهلمین سال پیروزی انقلاب نشان می دهد دل مردم با وجود گلایه ها همچنان با انقلاب است.
حاج علی انسانی در میدان فردوسی به خبرنگار ایرنا افزود: چهل سال از انقلاب گذشت و همچنان مردم با این شور و شوق پیروزی انقلاب را جشن می گیرند.
این مداح اهل بیت اظهارداشت: مقام معظم رهبری فرمودند همه سلایق، گروه ها و اقوام فارغ از اختلاف دیدگاه در چهلمین سالگرد انقلاب شرکت کنند و می بینید که همه شرکت کرده اند و شکوه این راهپیمایی از سال های قبل بیشتر است.
سیام *1417*3061***9121**1336**ن.الف**تبليغ
تبليغ