استاندارسیستان وبلوچستان ازخالی بودن52 درصد پستهای سازمانی خبر داد


زاهدان -ایرنا-استاندار سیستان وبلوچستان با بیان اینکه تنها 48 درصد پست های سازمانی این استان پر وبقیه فاقد متصدی است، گفت: طرحی در دست تهیه است تا بر مبنای آن بخشی از نیروهای موجود دستگاه ها با انجام آزمون اختصاصی جذب شوند تا حداقل بخشی از این کمبود نیروی انسانی جبران شود.

تبليغ

به گزارش ایرنا پنجشنبه شب استاندار سیستان و بلوچستان در نشست شورای اداری استان که با حضور وزیر راه و شهرسازی بر گزار شد ، گفت: تخصیص اعتبارات ملی برای توسعه همه جانبه و نزدیک شدن این استان به مراکز برخوردار از ضروریات این منطقه محسوب می شوند.
احمدعلی موهبتی اظهار داشت: این استان دارای ظرفیت های فراوان در بخش های مختلف اقتصادی نظیر معدن است اما به دلیل فراهم نبودن زیر ساخت ها بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این حوزه ها ورود پیدا نمی کند.
وی افزود: ضروری است بانک ها و شرکت های زیر مجموعه بخش دولتی برای سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان آستین همت را بالا بزنند.
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت مهار شن های روان در این استان گفت: برای مهار ریزگردها و کنترل گرد و غبار این استان پیشنهاد تخصیص 150 میلیون دلار شده بود که مورد موافقت رهبر معظم انقلاب و مسئولان نظام قرار گرفته است.
موهبتی افزود: همچنین انتظار است یک میلیارد دلار اعتبار دیگر از صندوق توسعه ملی برای سه طرح مهم سیستان و بلوچستان محقق شود.
وی بر پیگیری جدی حق آبه سیستان و بلوچستان از طریق وزارت امور خارجه تاکید کرد.
استاندار سیستان و بلوچستان وضعیت این استان را به دلیل خشکسالی های پی در پی از نظر درآمد و مالیات نامطلوب توصیف کرد و گفت: ضروری است اعتبارات دولتی به بخش های مختلف این استان تخصیص یابد تا شاهد تسریع در رفع عقب افتادگی های تاریخی این خطه از ایران اسلامی باشیم.
رئیس شورای اداری سیستان و بلوچستان از شروع عملیات ساخت فرودگاه چابهار در روزهای آینده خبر داد و افزود: ضروری است طرح توسعه منطقه آزاد چابهار هر چه سریعتر در دولت تصویب شود.
موهبتی وجود چهار فرودگاه در سیستان و بلوچستان را از جمله زیر ساخت های ارزشمند برای توسعه این استان برشمرد.
موهبتی با بیان اینکه مطالبات شهرداری ها از دستگاههای دولتی سیستان و بلوچستان 305 میلیارد تومان است گفت: ضروری است علاوه بر قطعی شدن پرداخت این مطالبات، به شهرداری این استان که دارای درآمد ناچیز هستند کمک شود.
وی با بیان اینکه بی برنامه بودن مسئولان سبب رقم زدن حاشیه نشینی شده است تاکید کرد: مدیران از فرصت وجود شهرک های مسکونی و شهرهای جدید برای رفع این معضل در استان استفاده کنند.
وی بر هویت دار کردن منازل مسکونی در مناطق روستایی و حاشیه شهرها بر اساس قوانین وضع شده در این زمینه تاکید کرد.
استاندار سیستان و بلوچستان بر فرهنگ سازی در راهنمایی و رانندگی برای کاهش تلفات انسانی تاکید کرد.
موهبتی گفت: همچنین ضروری است منابع اعتباری سه بیمارستان تازه کلنگ زنی شده سیستان و بلوچستان با کمک دولت تامین شود تا در کنار تکمیل سایر طرح های بهداشت و درمانی شاهد بهبود وضعیت این حوزه در استان باشیم.
مسئولان و نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس نیز در این نشست بر تخصیص اعتبارات ویژه برای تکمیل و ساخت زیر ساخت های مهم استان در حوزه راه نظیر بزرگراه و راه آهن، وصول مطالبات فرودگاههای استان از شرکت های هواپیمایی، تبدیل وضعیت نیروهای فعال در حوزه راه برای جلوگیری از هدر رفت منابع اعتباری برای پرداخت حقوق کارکنان، کمک اعتباری به بهسازی جاده های مورد استفاده نیروهای نظامی با تغییر اعتبارات تخصیصی از وزارت کشور به وزارت راه و شهرسازی، بهبود وضعیت راههای روستایی، انتقال آب دریا از دریای عمان به شمال استان و کمک به افزایش ماشین آلات حوزه راهداری و غیره تاکید کردند.
وزیر راه و شهرسازی روز پنجشنبه وارد زاهدان شد و در فرودگاه مورد استقبال استاندار، معاونان استاندار و مدیران و مسئولان استان قرار گرفت.
7316 **6081تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ