برنامه های رادیو معارف در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب


سرپرست رادیو معارف همزمان با فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام شهادت حضرت زهرا (س) به تشریح برنامه های این رسانه دینی پرداخت.

تبليغ

به گزارش خبرگزاری شبستان، مسعود کاویانی ،سرپرست رادیو معارف طی گفتگویی ضمن تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت:‌ این رسانه دینی در ایام الله دهه فجر برنامه های متنوعی را طراحی و تولید کرده است .
سرپرست رادیو معارف افزود: برنامه "ایران سربلند " ویژه برنامه زنده‌ای است که در دهه فجر، هر روز از ساعت ۹:۰۰ به بررسی ویژگیهای انقلاب اسلامی می پردازد برنامه "ایران ما " نیز مسابقه رادیویی است که با هدف تبیین دستاوردها و آرمانهای انقلاب اسلامی ، از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به طور زنده تقدیم شنوندگان می شود.


همچنین وی به ویژه برنامه زنده " شب پیروزی " اشاره کرد وگفت: این برنامه که ساعت ۲۱:۱۵ در شب ۲۲ بهمن پخش می شود به استقبال روز شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی می رود و در آن به آمادگی مردم و نهادها برای هرچه بهتر برگزار شدن مراسم یوم الله ۲۲ بهمن پرداخته می شود.


در ادامه سرپرست رادیو معارف با اشاره به نیاز نسل سوم انقلاب با اندیشه ها و دیدگاه های نسل اول انقلاب گفت :سخنرانی اندیشمندان و شهدای انقلاب با موضوع انقلاب اسلامی در قالب برنامه "سخن انقلاب " در این ایام به سمع شنوندگان خواهد رسید ، همچنین برنامه "حیات طیبه" در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روایت گر زندگی علمای شهید انقلاب اسلامی می شود.
مسعود کاویانی در ادامه ، پخش سخنان و اندیشه های امام خمینی (ره) را از رسالت های این رسانه دینی دانست و از پخش دو برنامه "حدیث آفتاب "(سخنان حضرت امام خمینی ره) و حدیث خوبان( شرح چهل حدیث حضرت امام خمینی (ره) خبر داد.


مستند " دلیل آفتاب" از دیگر برنامه های رادیو معارف است که به گفته سرپرست رادیو ،کارآمدی حکومت دینی مبتنی بر ولایت فقیه را به صورت مستند بازگو می کند. وی همچنین افزود: در دهه فجر برنامه "امتداد" و" نقد ونظر " به بررسی نقش و تاثیر انقلاب اسلامی در منطقه و جهان خوهد پرداخت و برنامه "نقد و نظر "نیز موضوعات مرتبط با انقلاب اسلامی را در بوته نقد و بررسی تشریح می کند .

سرپرست رادیو معارف گفت: برنامه‌های "کلام امام"، "پیام ولایت"، "اندیشه‌های ماندگار" در ایام دهه فجر به ترتیب به پخش بیانات حضرت امام، مقام معظم رهبری و بزرگان انقلاب در مورد ارزش‌های انقلاب اسلامی اختصاص دارد.
مسعود کاویانی درباره برنامه هایی که به مناسبت ایام شهادت جانسوز حضرت زهرا سلام الله در این رسانه دینی طراحی و تولید شده است گفت: ایام فاطمیه فرصتی برای آشنایی بیشتر با شخصیت، مظلومیت‌ و سیره حضرت صدیقه شهیده و نقش ایشان در دفاع از حریم ولایت است از این رو در ایام فاطمیه برنامه‌های متنوع هم از حیث قالب و ساختار و هم از حیث موضوع طراحی کرده‌ایم.

وی خاطر نشان کرد: همکاران ما در این رسانه دینی با طراحی و تولید برنامه "حدیث غربت" در شب شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و ویژه برنامه" شهیده ولایت" در سالروز شهادت آن بانوی بزرگوار سوگوار شهادت شهیده مظلوم از امواج فضیلت و فطرت هستند.

پایان پیام/49


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ