افتتاحیه‌هایی که در سال 2019 برگزار خواهند شد


با رسیدن سال جدید میلادی، شبکه‌های مجازی و سایت‌های اینترنتی شروع به انتشار فهرست‌هایی از اتفاقات سال گذشته یا برنامه‌ها و اتفاقاتی که در سال جدید منتظرش هستیم می‌کنند. اتفاقات خوب و بد، بدترین‌ها و بهترین‌ها و انواع افتتاحیه‌ها از این دست فهرست‌ها هستند. در این مطلب نگاهی می‌اندازیم به چند افتتاحیه‌ی جاذبه‌های گردشگری و تفریحی که در سال 2019 رخ...

تبليغ

۱. برج ۴۵۹ متری در بانکوک
در سال ۲۰۱۹ قرار است برجی غیرتجاری به ارتفاع ۴۵۹ متر در شهر بانکوک افتتاح شود. این برج در کنار مجتمع‌های تجاری در نزدیک رود Chao Phraya ساخته می‌شود. این برج از نظر ارتفاع، ششمین برج بلند دنیا و بلندترین در منطقه خواهد بود. هدف از ساخت این برج بیشتر جذب گردشگر است.

۲. دیزنی لند جنگ ستارگان در کالیفرنیا
سال ۲۰۱۸ بود که دیزنی‌لند «داستان اسباب‌بازی‌ها» افتتاح شد و با استقبال خوبی هم مواجه شد. سال ۲۰۱۹ قرار است دیزنی لند جنگ ستارگان در ایالت کالیفرنیا افتتاح شود. نام این تم‌پارک جدید «Star Wars: Galaxy’s Edge» است. یکی از جالب‌ترین بخش‌های این تم‌پارک، فضاپیمای میلینیوم فالکون خواهد بود، بازدیدکنندگان می‌توانند به کابین خلبانی و کنترل آن وارد شوند.

۳. تبدیل قلعه هیروشیما به گالری هنر دیجیتال
قلعه تاریخی هیروشیما در حمله‌ی هسته‌ای آمریکا تخریب شد و بعدها در دهه‌ی ۱۹۵۰ آن را بازسازی کردند. حالا این قلعه به یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری ژاپن تبدیل شده و به نوعی یک مرکز فرهنگی و تفریحی نیز محسوب می‌شود. در سال ۲۰۱۹ قرار است گروه «teamLab» که کارهای هنری مشهوری در سنگاپور، پاریس و توکیو اجرا کرده است، این قلعه را با تخم‌مرغ‌های رنگی و نورانی تزئین کند. نکته جالب توجه در مورد این تخم‌مرغ‌ها این است که با دست زدن به آن‌ها، رنگشان تغییر می‌کند.

۴. موزه ملی قطر
جام‌جهانی سال ۲۰۲۲ در قطر برگزار می‌شود و به همین دلیل چندین پروژه بزرگ در این کشور کوچک در حال ساخت هستند. موزه ملی جدید قطر هم یک پروژه با شکوه است که به زودی تکمیل و افتتاح می‌شود. این موزه در کنار کاخ شیخ عبدالله بن جاسم ساخته می‌شود، این کاخ در گذشته محل سکونت خانواده سلطنتی قطر بود.

معماری موزه شکلی خاص و منحصر به فرد دارد. با ورود به این موزه می‌توان تاریخچه‌ی قطر را مرور کرد و از چگونگی توسعه‌ی آن آگاه شد. فرش مروارید بارودا نیز با حدود ۱/۵ میلیون مروارید از آثار گران‌قیمت این موزه است.

۵. پارک جنگلی در شهر کوالالامپور
یک پارک جنگلی به وسعت ۲۷ هکتار در میان شهر کوالالامپور کشور مالزی در سال ۲۰۱۹ افتتاح خواهد شد. بیش از ۵۰۰۰ اصله درخت و ۱۰۰۰ گونه گیاهی و جانوری در این پارک وسیع زندگی خواهند کرد. بخشی از جنگل در سال‌های گذشته برای بازدید عموم باز شده است اما در سال ۲۰۱۹ به طور کامل افتتاح می‌شود.

ایا فکر می‌کنید که بتوانید امسال در یکی از این افتتاحیه‌ها حضور داشته باشید؟ آیا به فکر برنامه‌ریزی برای سفری به این مناطق هستید؟

منبع: لست سکند

۲۱۲۱

کد خبر 1223786


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ