مشوق هایی برای سرمایه گذاری در نی ریز اختصاص یافت


شیراز- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس اعلام کرد:مشوق های سرمایه گذاری در 4 شهرک و ناحیه صنعتی شهرستان نی ریز با هدف حمایت از سرمایه گذاران و تولید و اشتغال اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی پس از بازدید از چند واحد صنعتی در ناحیه صنعتی ده فاضل درجلسه رفع مشکلات واحد های صنعتی مستقردر شهرک های صنعتی نی ریز گفت:سرمایه گذاران به شرط ایجاد اشتغال و راه اندازی واحد های صنعتی براساس برنامه زمان بندی می توانند بین 50تا 90درصد مشوق سرمایه گذاری در این شهرک های صنعتی استفاده کنند.
وی ادامه داد: درحال حاضر کار واگذاری زمین در 4 شهرک صنعتی در این شهرستان انجام می شود.
وی بیان کرد:شهرک صنعتی سنگ با 186 هکتار مساحت، شهرک‌ صنعتی تنگ حنا با 62هکتار مساحت ،شهرک صنعتی آباده طشک با 97هکتار و ناحیه صنعتی ده فاضل نیز با 46هکتار آماده استقرار واحدهای صنعتی است و شهرک صنعتی غدیر نیز با 120هکتار در مراحل امورزیرساختی است.
وی افزود:در بودجه امسال در مجموع بیش از 8میلیارد ریال برای امور توسعه زیربنایی در شهرک های صنعتی نی ریز درنظر گرفته شده که امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبارات امور زیربنایی به نحو مناسب انجام شود.
فتوحی با بیان اینکه در مجموع مساحت اراضی در اختیار شهرک های صنعتی شهرستان نی ریز حدود511هکتار است گفت:تاکنون 240قراردادسرمایه گذاری با متقاضیان در این شهرک های صنعتی منعقد و از این تعداد حدود180واحد تولیدی ،صنعتی و سنگبری با اشتغال افزون بر 2100نفر در مرحله فعالیت و 60واحد نیز درمرحله ساخت و ساز است.
اختصاص مشوق ها در شهرک های صنعتی غدیرگه ،ده فاضل ،تنگ حنا و آباده طشک است.
شهرستان نی ریز در فاصله 192کیلومتری شرق شیراز قرار دارد.
ع.پ / 1876


تبليغ
تبليغ