آیت الله سید حسین ساجدی رحلت «آیت الله شاهرودی» را تسلیت گفت


به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، آیت الله سید حسین ساجدی از علمای برجسته افغانستان درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت. متن پیام به این شرح است: ‍ بسم الله الرحمن الرحیم (اذا...

تبليغ

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، آیت الله سید حسین ساجدی از علمای برجسته افغانستان درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.
متن پیام به این شرح است:
‍ بسم الله الرحمن الرحیم

(اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لا یسدها شیئ )

ارتحال ملکوتی فقیه و مرجع عالیقدر تشیع حضرت آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی را به حضرت بقیت الله الاعظم روحی فداه ؛ نایب بر حق ایشان مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای ( حفظه الله و رعاه ) ؛ مراجع معظم تقلید ؛ خانواده گرامی و داغدار ایشان و حوزات علمیه تسلیت عرض میکنم .
تسلیت در وفات شخصیت کم نظیری که از فقهای نامدار معاصر شیعه و صاحب تالیفات فراوان بود و به جرات می توان گفت ایشان با شناخت دقیق و احاطه علمی وسیع بر دو مکتب با عظمت فقهی و کلامی نجف اشرف و قم مقدسه از این دو مکتب بزرگ علمی با اقتدار علمی و فقهی نمایندگی می کرد .
ایشان که از سابقون المجاهدون و آغازگران جهاد و مقاومت اسلامی در عراق علیه رژیم فاسد بعثی بود پس از بازگشت و تبعید به جمهوری اسلامی ایران ؛ توانست پس از سال ها مدیریت جهادی و علمی و با تاسی از مکتب فکری نابغه کم نظیر حوزات علمیه تشیع ؛ مرحوم آیت الله العظمی شهید صدر اعلی الله مقامه ؛ از نزدیک ترین یاران و حامیان و معتمدان رهبر معظم انقلاب و نظام اسلامی گردد .
این جانب بار دیگر این ضایعه بزرگ را تسلیت گفته از خداوند متعال علو درجات و حشر با حضرت رسول الله ص و ائمه طاهرین ع برای ایشان تمنا می کنم.
سید حسین ساجدی
سه شنبه ۴ جدی (دیماه ) ۱۳۹۷

به گزارش فارس، آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران پس از تحمل یک دوره سخت بیماری روز گذشته دعوت حق را لبیک گفت.

/انتهای پیام/


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ