به گزارش افکارنیوز،

مسعود پزشکیان روز شنبه در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: تا زمانی که از نظرات کارشناسی شده استفاده نشود وضع کشور تفاوتی نخواهد کرد.

وی در خصوص تصویب FATF اظهار داشت: معتقدم FATF و برجام باید در این مملکت اجرا شود.

پزشکیان همچنین در واکنش به منتقدان عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه، اظهار داشت: عملکرد ستاد احیا خوب بوده و تا کنون حدود 25 هزار میلیارد ریال برای احیای دریاچه هزینه شده است.

نایب رییس مجلس افزود: اگر کسی نقشه بهتری برای احیای دریاچه ارومیه دارد، ارایه دهد، دنبال مقصر گشتن، پاک کردن صورت مسئله است، باید به فکر چاره بود، با ساخت تونل انتقال آب و سایر طرح‌ها حدود یک میلیارد متر مکعب، آب به دریاچه منتقل خواهد شد .

وی با بیان اینکه باید به مسوولان و متخصصان اعتماد کنیم، ادامه داد: اگر اعتماد نکنیم هیچ مسئولی نمی تواند تصمیم گیری کند.

پزشکیان تاکید کرد: معتقدم باید مشکلات را طوری حل کنیم که دشمن سوء استفاده نکند.

وی در واکنش به انتقاد برخی نسبت به عملکرد 'عباس آخوندی'، وزیر سابق راه و شهرسازی، گفت: در هیچ دوره‌ای همچون دوره وزارت آقای آخوندی، به وضع طرح های راه‌ استان، به این اندازه رسیدگی نشده است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی افزود: طرح راه آهن میانه- تبریز حدود ۱۹ سال است که در حال ساخت می باشد، اما در زمان آخوندی این قطار به بستان آباد رسید.

وی ادامه داد: راه‌های ارتباطی ارومیه- تبریز، اهر- تبریز و ورزقان در دوره وزارت آخوندی مورد توجه قرار گرفت وی بدون پرداخت هیچ پولی، قرارداد خرید هواپیمای جدید منعقد و وارد کشور کرد.

پزشکیان از رسانه‌ها خواست؛ حق را بگویند، اما تهمت نزنند، جو طوری شده است که به راحتی به هم تهمت می‌زنیم .

نایب رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی فکر می کنند همه چیز را می‌دانند، به عنوان یک جراح قلب و پس از ۱۷ سال فعالیت، فقط در یک حوزه از قلب که تنها یک عضله است، نظر می‌دهم، اما همه پشت تریبون می‌آیند و برای مملکت نسخه می‌نویسند، اگر می‌خواهیم مملکت درست شود باید همه چیز کارشناسی پیش برود.

پزشکیان در خصوص اعتراض برخی از دانشجویان رشته بهداشت عمومی در خصوص تبعیض قائل شدن بین فارغ‌التحصیلان حوزه درمان و بیش از ۷۰ هزار فارغ‌التحصیل رشته بهداشت، گفت: اگر به آن قانونی که نوشتیم به درستی عمل می‌شد، شاهد چنین مشکلاتی نبودیم، رفع این مشکل نیازمند جلسه‌ای جداگانه با فارغ‌التحصیلان و دانشجویان این رشته است.