روحانی: اقدامات دولت نبود دریاچه ارومیه نمک‌زار می‌شد


رئیس جمهور گفت: به مردم تاکید می‌کنم که ما در هیچ شرایطی نخواهیم گذاشت مردم در کالا‌های اساسی دچار مشکل عمده شده و کالا‌ها را با همت و ایثار و کمک مردم تولید و آنچه نیاز است وارد کنیم، وارد می‌کنیم.‌

تبليغ

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور گفت: به مردم تاکید می‌کنم که ما در هیچ شرایطی نخواهیم گذاشت مردم در کالا‌های اساسی دچار مشکل عمده شده و کالا‌ها را با همت و ایثار و کمک مردم تولید و آنچه نیاز است وارد کنیم، وارد می‌کنیم.‌

حجت الاسلام حسن روحانی صبح امروز در جمع مردم پرشور خوی در ورزشگاه شهید چمران این شهر اظهار کرد: افتخار بزرگی است که امروز مهمان مردم بزرگوار، فهیم، مرزبان جمهوری اسلامی ایران و مردم قهرمان آذربایجان غربی هستیم.

وی تصریح کرد: خوشحالم که امروز سفر را از شهر دارالایمان و شهر فرهنگ، شهر علم و دانش، جهاد و ایثار، فقاهت و عرفان آغاز می‌کنیم.

رئیس جمهور گفت: خوی در بین مردم ایران به عنوان شهر پرنشاط و نگینی در مرز‌های غربی ایران می‌درخشد و خوشحالم که در ماهی مهمان شما هستم که همه ما مهمان پیامبر (ص) و امام صادق (ع) و ماه آغاز امام حضرت مهدی (عج) هستیم.

روحانی اظهار کرد: پیامبر برای همه جهانیان خیر، رحمت، معنویت، برادری و همزیستی مسالمت آمیز بوده و زندگی مادی و معنوی را برای بشر به ارمغان آورد.

وی بیان کرد: فخر ما این است که ما پیرو آن پیامبر رحمتی هستیم که برای همه جهانیان رحمت و مهربانی است و فخر ما اسلام و ایران بوده و ما ایرانیان به آذربایجان قهرمان هم فخر می‌کنیم.

رئیس جمهور گفت: همواره آذربایجان به عنوان سنگر بزرگ حراست و حفاظت از ایران بزرگ و مقتدر اسلامی بوده و امروز هم هست و ما در سایه راهی که پیامبر (ص) ما را آشنا کرده امروز در مسیر اقتدار حرکت می‌کنیم.

وی افزود: در این ایامی که دشمن می‌خواست ملت ایران را از استقلال و آزادی و مردم سالاری پشیمان کنند مردم ایران با قدرت و اقتدار در برابر دشمن ایستادگی کرده، چون آن‌ها می‌خواستند ۱۳ آبان را، ایران آشفته و روز غم و اندوه مردم ایران ببینند، اما مردم ایران با مقاومت و ایستادگی خود روز ۱۳ آبان را روز قدرت و ایستادگی ملت در برابر دشمنان به نمایش گذاشتند.

روحانی اظهار کرد: ملت ایران پاسخ دشمن را در ۲۲ بهمن امسال خواهد داد.

وی گفت: درود بر مردم قهرمانی که چهلمین سالگرد انقلاب را با قدرت و نشاط بر رخ جهانیان خواهند کشید و خواهند فهماند که با فشار به مردم و به ایران از راه اقتصادی و با ایجاد مشکلات برای مردم قادر نیستند مردم را از اهداف بلند خود بازگردانند.

رئیس جمهور تاکید کرد: بی شک جمهوری اسلامی ایران مستقل خواهند ماند و در برابر آمریکا هرگز سر فرود نمی‌آورد.

وی اظهار کرد: کاخ سفید بداند ملت ایران، غیور و بزرگ بوده و پیرو فرهنگ عاشورا و امام حسین (ع) است و فقط در برابر خداوند متعال سر فرود می‌آورد و در برابر هیچ قدرتی تسلیم نمی‌شود.

روحانی با اشاره به اینکه دشمن در مسیر ایجاد فشار اقتصادی و فشار جنگ روانی بر ملت ایران است افزود: آن‌ها گمان می‌کنند در سایه فشار به مردم و قلدری، ملت ایران تسلیم می‌شود و در این رابطه مردم باید بدانند که ایران اسلامی در مذاکرات خود به عهد خود وفادار بوده، اما دشمن در سایه شکست‌های پیاپی در منطقه به فکر انتقام گیری از ملت ایران است.

وی تصریح کرد: آن‌ها گمان می‌کنند که ایران پای آمریکا و استعمار را از منطقه قطع کرده و اگر شکست خورده‌اند به خاطر مردم ایران بوده است، اما این ایستادگی کل مردم مسلمان بوده و در کنار ملت ایران، ملت‌های یمن، سوریه، عراق، پاکستان و افغانستان به فکر استقلال و ایمان خود هستند.

رئیس جمهور گفت: البته هر زمانی که برادران مسلمان همسایه از ملت ایران کمک بخواهند به آن‌ها کمک می‌کند و در این رابطه جمهوری اسلامی ایران تلاش کرد و اجازه نداد که داعش در منطقه مسلط شود و ملت ایران می‌داند که دشمن عصبانی و ناراحت است و احساس شکست می‌کند، چون به اهداف خود نرسیده است.

وی با تاکید بر اینکه دشمن باید اشتباهات خود را تصحیح کند اظهار کرد: اگر آمریکا خواهان قطع صادرات نفت ایران است بی شک در این کار ناکام خواهد ماند و در راه غلط و اشتباه خود پیروز نمی‌شود، اما جمهوری اسلامی ایران با کمک پروردگار، نفت خود را فروخته و با همسایگان رابطه نزدیک برقرار خواهد کرد.

روحانی بیان کرد: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران روز به روز رابطه خود را با کشور‌های جمهوری آذربایجان، ترکیه، عراق و دیگر کشورها، مستحکم می‌کند و آمریکا قادر نیست که ارتباط ایران را با کشور‌های همسایه تضعیف کند، چون ما مسلمان هستیم و در کنار هم ایستاده‌ایم، به خصوص مردم آذربایجان که مرزبان جمهوری اسلامی در تمام مقاطع تاریخی در زمان قبل و بعد انقلاب اسلامی بودند.

وی با تاکید بر اینکه مردم ایران باید با امیدواری کامل به آینده ایران نگاه کنند افزود: بی شک نخواهیم گذاشت فشار‌های آمریکا، صهیونیست و ایادی آن‌ها زندگی مردم را با مشکلات مواجه کنند البته در میدان جنگ، سختی و مشکلات وجود دارد، اما مردم در برابر کسانی که جنگ اقتصادی بر ملت ایران تحمیل کرده‌اند تسلیم نمی‌شود.

روحانی گفت: به مردم تاکید می‌کنم که ما در هیچ شرایطی نخواهیم گذاشت مردم در کالا‌های اساسی دچار مشکل عمده شده و کالا‌ها را با همت و ایثار و کمک مردم تولید و آنچه نیاز است وارد کنیم، وارد می‌کنیم.

وی افزود: در بحث بودجه سال آینده نیز با برنامه ریزی‌هایی که شده، کالا‌های اساسی با همان قیمت ۴۲۰۰ تومان که وارد کرده‌ایم در سال آینده نیز با همان قیمت وارد می‌شود.

روحانی با ابراز تاسف از اینکه شرایط زندگی بر مردم سخت‌تر شده و قیمت اجناس در مسیر صعودی بوده است گفت: تلاش دولت بر مهار تورم است و اینکه اشتغال را شبیه سال گذشته کند و می‌دانیم شرایط سخت‌تر شده، اما مسیر پیشرفت نیز آسان شده است؛ درست است تولید سخت شده، اما صادرات، تولید را به حرکت در می‌آورد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها به این فکر هستند که با فشار چند ماهه مردم ایران را تسلیم کنند گفت: آن‌ها در ابتدا گمان می‌کردند در اردیبهشت با تحریم، تمام شهر‌ها را به هم می‌ریزند، این‌ها منافقان هستند که فکر می‌کنند با فشار چند ماهه به اهداف خود می‌رسند.

روحانی افزود: در این فشار ظالمانه که آمریکا آغاز کرده همه دنیا با آن‌ها مخالف هست، حتی اروپا که متحد امریکا است مخالف ایالات متحده بوده و مسیر کاخ سفید را محکوم می‌کنند.

وی اظهار کرد: تا امروز در دو نوبت جمهوری اسلامی ایران، در دادگاه بین المللی، آمریکا را محکوم کرده و این یک افتخار بزرگ برای حقوق‌دادنان و دیپلمات‌ها و ملت ایران است.

رئیس جمهور تاکید کرد: بی شک ما با کمک هم و با هدایت رهبری و ایثار شما مردم، بینی آمریکا را به خاک خواهیم مالید.

وی با تاکید بر احیای دریاچه ارومیه تصریح کرد: درست است که در مسئله دریاچه ارومیه از برنامه‌ها عقب هستیم، اما همچنان پای قول خود ایستاده و اگر اقدامات دولت نبود هم اکنون دریاچه تبدیل به نمک زار شده و یک فاجعه زیست محیطی به وجود می‌آمد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بیمارستان مرحوم آیت الله خویی تا ۲۲ بهمن افتتاح می‌شود گفت: خویی به عنوان افتخار بزرگ شیعه در تفسیر، رجال، فقه و یک شخصیت ممتاز بوده و اینجا مرکز بزرگ فرهنگی است.تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه سیاسی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ